Особливості формування інмутаційних процесів у закладі вищої освіти
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2022.266969Анотація
Мета дослідження – визначити особливості формування інмутаційних процесів у закладі вищої освіти, а також представити можливі способи протидії впливу інмутаційних процесів. Методологія дослідження базується на застосуванні загальнонаукових і спеціальних методів пізнання, зокрема аналізу, синтезу, логічного методу, моніторингу та методу візуалізації результатів дослідження. Наукова новизна. Визначено особливості формування інмутаційних процесів у закладі вищої освіти, розроблено модель зовнішньої інмутації у формуванні негативного іміджу, результатом впливу якої може стати негативне ставлення до ЗВО, зменшення кількості здобувачів, та модель внутрішньої інмутації, наслідок дії якої – нав’язування чужої думки, відсутність критичного мислення в здобувачів. Представлено можливі способи протидії впливу інмутаційним процесам при формуванні негативного іміджу ЗВО. Висновки. У роботі представлено два сценарії формування інмутаційних процесів за участю представників зовнішньої та внутрішньої цільової аудиторії закладу вищої освіти у вигляді моделей зовнішньої і внутрішньої інмутації під час формування негативного іміджу закладу вищої освіти. Представлено емпіричне підтвердження формування інмутаційних процесів в українських закладах вищої освіти, зокрема, наведено результати опитування серед здобувачів 10 університетів-учасників SAIUP про їхню обізнаність з критеріями оцінювання навчальних дисциплін, а також стосовно «свободи» вибору навчальних дисциплін. Основними аспектами інформаційної стратегії протидії інмутаційним процесам при формуванні іміджу закладу вищої освіти визначено: систематичний моніторинг зовнішніх інформаційних ресурсів; формування та підтримка інформаційної присутності ЗВО; проведення ефективної, цілеспрямованої PR-кампанії; робота на внутрішню цільову аудиторію.
Ключові слова: інмутаційні процеси, заклад вищої освіти, негативний імідж, інмутовані інмутанти.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Валерія Василенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.