Особливості надання інформаційних послуг органами державної влади та місцевого самоврядування в умовах воєнного стану
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.4.2022.269790Анотація
Мета роботи – виявити особливості надання інформаційних послуг органами державної влади та місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, актуалізувати їх значення та надати рекомендації для оптимізації діяльності зазначених органів. Методологія дослідження полягає в застосуванні загальнонаукових методів аналізу і синтезу, індукції та дедукції, узагальнення і абстрагування, оглядово-аналітичного, опису та порівняння, що дало змогу висвітлити предмет дослідження та досягти мети роботи. Наукова новизна статті полягає в узагальненні та систематизації знань про особливості надання інформаційних послуг органами державної влади й місцевого самоврядування в умовах воєнного стану і їх актуалізації з погляду сьогодення та перспектив на майбутнє. Висновки. В умовах воєнного стану надання громадянам інформаційних послуг, що покладено на органи державної влади та місцевого самоврядування, набуває суттєвих особливостей. Врахування основних з них, зокрема: обмеження доступу до публічної інформації; запровадження особливого режиму роботи державних органів, державних реєстрів і баз даних та контролю за змістом і поширенням публічної інформації; розширення обсягу компетентності та повноважень розпорядників з питань оприлюднення публічної інформації; можливість відмови й відстрочки в задоволенні запитів на публічну інформацію тощо, дає можливість забезпечити право громадян на своєчасне й оперативне отримання публічної інформації в умовах воєнного стану.
Ключові слова: воєнний стан, органи державної влади та місцевого самоврядування, публічна інформація, інформаційні послуги, державні реєстри, розпорядники публічної інформації, запити на інформацію.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Сергій Литвин
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.