Систематизація форм і методів функціонування електронних ресурсів в Україні
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.4.2022.269806Анотація
Метою роботи є дослідити систематизацію форм та методів функціонування електронних ресурсів в Україні. Методологія дослідження. При проведенні дослідження використані загальнонаукові й спеціальні методи дослідження, зокрема: аналіз і синтез, порівняння, узагальнення, системно-структурний аналіз. Наукова новизна роботи полягає в узагальненні проблематики систематизації форм та методів функціонування українських електронних ресурсів, зокрема визначено, що специфіка видозмін електронних ресурсів здійснює вплив і на методи та способи систематизаційної каталогізації, оптимізації та уніфікації інформації через видозміну механізмів реалізації означених процесів. Висновки. У ході проведеного дослідження визначено, що електронні ресурси формують збір інформації в бібліотеках у вигляді повнотекстових баз даних, електронних журналів, колекцій зображень, мультимедіа у вигляді компакт-диска, стрічки, інтернету, вебтехнологій, електронних дискусій, електронних новин, архівів даних, електронної пошти, навіть онлайн-чату. Встановлено, що електронні ресурси доступні в диференційованих формах, а саме: електронні книги, цифрові бібліотеки, онлайн-журнали, репетитори з електронного навчання та онлайн-тести. Встановлено, що виокремлюють такі види електронних ресурсів, як локальні, мережеві та електронні ресурси комбінованого поширення. З’ясовано, що методика бібліографічного опису електронних ресурсів визначається відповідно до виду доступу з урахуванням категорії об'єкта опису та його структури. Визначено, що електронні ресурси у вигляді оцифрованих документів наразі є найбільш результативною формою залучення до наукового обігу величезних масивів документів для соціально-комунікаційної діяльності установ.
Ключові слова: електронні ресурси, систематизація, функціонування, форми.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Ігор Бондар
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.