Краєзнавчий контент бібліотек Вінниччини
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.2.2023.284656Анотація
Мета статті – вивчити сучасний зміст краєзнавчої діяльності бібліотек Вінниччини; встановити стан дослідження краєзнавчого контенту бібліотек Вінниччини; охарактеризувати складники та зміст краєзнавчої роботи бібліотек, що потребує нового підходу до процесів збереження краєзнавчих фондів; встановити місце краєзнавчої діяльності як провідного напряму бібліотечної роботи. Для досягнення поставленої мети було використано комплекс дослідницьких підходів і методів: системний, діяльнісний, історичний, соціально-комунікаційний підходи і методи наукового аналізу та синтезу, метод порівняння, описання та вимірювання, бібліографічний. Наукова новизна роботи полягає в розширенні уявлень про якість краєзнавчого контенту в бібліотеках Вінниччини, який розміщений на сайтах установ та формує розуміння національної ідентичності й самосвідомості. Висновки. У процесі дослідження виявлено, що бібліотеки Вінниччини відіграють важливу роль у збереженні та поширенні краєзнавчого контенту. Краєзнавча робота посідає важливе місце в діяльності бібліотек Вінниччини: це ознайомлення з історією рідного краю, виховання інтересу до історії, популяризація краєзнавчих видань і краєзнавчий атрибут в оформленні бібліотек, формування краєзнавчого фонду та його популяризація. Краєзнавчий контент охоплює різноманітні види інформації про історію, культуру, природу та людей, які живуть на Вінниччині. Цей напрям роботи активно продовжують вінницькі бібліотеки й під час війни, застосовуючи різні форми популяризації краєзнавчих знань: від виставок-експозицій, вернісажів, вікторин, історичних подорожей, слайд-презентацій про музейні експозиції, про життя та діяльність відомих краян до краєзнавчих конференцій, літературних вечорів, цікавих зустрічей з відомими персонами краю – до організації діяльності клубів та об’єднань краєзнавців і свят місцевих населених пунктів.
Ключові слова: краєзнавчий контент, бібліотечне краєзнавство, формування культурної свідомості, краєзнавчий електронний каталог.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Ольга Анісімова , Галина Лукаш
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.