Менеджмент якості архівної та бібліотечної справи: до проблеми імплементації міжнародних стандартів
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.2.2023.284657Анотація
Мета роботи – аналітичний огляд ступеня гармонізації міжнародних і європейських нормативних документів у галузі архівної та бібліотечної справи, окреслення методологічних підходів впровадження інтегрованої системи якості управління в означених установах. Методологія дослідження базується на використанні загальнонаукових і спеціальних методів наукових досліджень, що забезпечили комплексний характер наукової розвідки. Залучення нормативно-правових документів сприяло застосуванню методів змістовного та порівняльного аналізу, адитивного моделювання, дедукції, індукції, абстрагування, структурно-логічної методології, систематизації, узагальнення. Наукова новизна статті полягає в актуалізації питання впровадження інтегрованих систем менеджменту якості у розвиток архівної та бібліотечної справи, що є нагальним в умовах розгортання процесів цифровізації, електронного документообігу, надання електронних послуг. Наявність систем якості, відповідно до вимог міжнародних стандартів, сприятиме ефективній діяльності окреслених установ, удосконаленню системи якості надання послуг. Висновки. Розглянуто та аргументовано доведено нагальну необхідність імплементації відповідних міжнародних інтегрованих систем управління якістю архівної та бібліотечної справи, а саме: електронний документообіг, організація роботи вебсайтів, керування документаційними процесами, інформаційне забезпечення надання відповідних послуг. Констатовано, що інтеграція міжнародних стандартів менеджменту якості бібліотечної та архівної справи сприятиме доступності задоволення інформаційних потреб користувачів і підвищенню ефективності діяльності означених установ консолідованої інформації.
Ключові слова: стандарт, електронні ресурси, інформація, інформаційні технології, цифровізація, архів, архівна та бібліотечна справа, документ.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Олена Тверитникова , Галина Салата
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.