Оптимізація вебсайту бібліотеки закладу вищої освіти для покращення доступу до інформаційних ресурсів
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.2.2023.284669Анотація
Мета статті полягає в тому, щоб виявити й узагальнити особливості оптимізації вебсайту бібліотеки ЗВО для покращення доступу до інформаційних ресурсів. Методологія. У дослідженні використано загальнонаукові (узагальнення, порівняння, індукція і дедукція) та емпірично-теоретичні методи (аналіз, синтез). Використання системно-структурного аналізу дало змогу виокремити основні особливості оптимізації вебсайту бібліотеки ЗВО для покращення доступу до інформаційних ресурсів. Наукова новизна одержаних результатів зумовлена вирішенням важливого наукового завдання, котре полягає в напрацюванні теоретичних положень і практичних рекомендацій щодо формування системи для забезпечення оптимізації вебсайту бібліотеки ЗВО для покращення доступу до інформаційних ресурсів. У статті одержали подальший розвиток дослідження стратегії оптимізації вебсайту бібліотеки ЗВО. Висновки. Встановлено, що вебсайт бібліотеки ЗВО є інтегрованим ресурсом, який має інформаційні, пошукові, освітні, рекламні та навігаційні функції і може бути потужним інструментом для просування інформаційно-бібліотечних продуктів та послуг, а також для формування іміджу бібліотеки ЗВО. Визначено, що доступ до інформаційних ресурсів бібліотеки ЗВО є важливою складовою навчального процесу та досліджень, а оптимізація вебсайту бібліотеки ЗВО є необхідним елементом для поліпшення доступності інформаційних ресурсів. Зʼясовано, що для забезпечення зручного зв’язку з користувачами можна встановити на вебсайті бібліотеки ЗВО диференційовані засоби зв’язку, які повинні бути доступними та видимими для користувачів на всіх сторінках сайту. Визначено, що важливе місце в забезпеченні дистанційного обслуговування користувачів відведено бібліотечному вебсайту, оскільки саме він сприяє розширенню бібліотечних можливостей стосовно повідомлення про спектр інформаційно-бібліотечних ресурсів і послуг. Зʼясовано, що для оптимізації вебсайту бібліотеки ЗВО та для покращення доступу до інформаційних ресурсів необхідне впровадження таких заходів: покращення навігації, забезпечення швидкого завантаження, наявність пошукової та мобільної оптимізації, резервне копіювання даних.
Ключові слова: бібліотека закладу вищої освіти, вебсайт, дистанційне обслуговування, електронні ресурси, інформаційний простір, інформаційні ресурси, оптимізація, репозитарій, цифровізація.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Юрій Горбань , Наталія Гайсинюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.