Особливості формування цифрової компетентності здобувачів вищої освіти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»

Автор(и)

  • Валентина Мудроха

DOI:

https://doi.org/10.32461/2409-9805.2.2023.284675

Анотація

Мета статті – проаналізувати особливості формування цифрової компетентності майбутніх фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи в процесі вивчення ними циклу професійно орієнтованих дисциплін. Методологія дослідження полягає в застосуванні загальнонаукових і спеціальних методів дослідження: аналізу, синтезу, класифікації та систематизації теоретичних даних, а також бібліографічного, аналітичного, документознавчого аналізу. Вказані методи дослідження надали можливість комплексно дослідити проблему формування цифрової компетентності студентів і зробити відповідні висновки. Наукова новизна роботи полягає в тому, що: 1) зроблено акцент на те, що в розробці навчальних спеціалізованих курсів викладач повинен керуватися державними стандартами вищої освіти; 2) обґрунтовано необхідність формування в студентів інформаційної, бібліотечної та архівної справи цифрової компетентності в межах вивчення циклу спеціалізованих дисциплін; 3) узагальнено досвід формування в здобувачів спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Львівського національного університету ім. І. Франка цифрової компетентності. Висновки. На сучасному етапі відбувається значне розширення меж застосування новітніх інформаційних технологій у діяльності документно-інформаційних установ, що важливо врахувати при підготовці та вдосконаленні навчальних програм циклу спеціалізованих дисциплін для студентів спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Ключові слова: цифрова компетентність, загальні і спеціальні компетентності, професійна підготовка, дистанційне навчання, спеціальність 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», Львівський національний університет ім. І. Франка.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-09-04

Номер

Розділ

Статті