Особливості формування цифрової компетентності здобувачів вищої освіти спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.2.2023.284675Анотація
Мета статті – проаналізувати особливості формування цифрової компетентності майбутніх фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи в процесі вивчення ними циклу професійно орієнтованих дисциплін. Методологія дослідження полягає в застосуванні загальнонаукових і спеціальних методів дослідження: аналізу, синтезу, класифікації та систематизації теоретичних даних, а також бібліографічного, аналітичного, документознавчого аналізу. Вказані методи дослідження надали можливість комплексно дослідити проблему формування цифрової компетентності студентів і зробити відповідні висновки. Наукова новизна роботи полягає в тому, що: 1) зроблено акцент на те, що в розробці навчальних спеціалізованих курсів викладач повинен керуватися державними стандартами вищої освіти; 2) обґрунтовано необхідність формування в студентів інформаційної, бібліотечної та архівної справи цифрової компетентності в межах вивчення циклу спеціалізованих дисциплін; 3) узагальнено досвід формування в здобувачів спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Львівського національного університету ім. І. Франка цифрової компетентності. Висновки. На сучасному етапі відбувається значне розширення меж застосування новітніх інформаційних технологій у діяльності документно-інформаційних установ, що важливо врахувати при підготовці та вдосконаленні навчальних програм циклу спеціалізованих дисциплін для студентів спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».
Ключові слова: цифрова компетентність, загальні і спеціальні компетентності, професійна підготовка, дистанційне навчання, спеціальність 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», Львівський національний університет ім. І. Франка.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Валентина Мудроха
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.