Діяльність публічних бібліотек в умовах трансформацій, викликаних повномасштабною російською військовою агресією
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2023.290979Анотація
Мета статті дослідити та висвітлити діяльність публічних бібліотек, сучасних мультимедійних бібліотечних просторів в умовах цифровізації й адаптації суспільства до вимог сьогодення. Методологія дослідження базується на застосуванні загальнонаукових методів аналізу, синтезу, системного та соціокомунікативного підходу. Наукова новизна полягає в дослідженні діяльності публічних бібліотек щодо розширення їх функціоналу в наданні послуг в умовах трансформації та адаптації і реакції на нові виклики перед суспільством та державою загалом. Розкрито процес соціально-комунікаційної взаємодії бібліотек, сучасних мультимедійних просторів і користувачів в умовах сьогодення. Висновки. В умовах воєнного стану бібліотеки є органічно вплетені в інформаційне суспільство та його діяльність як соціальні інститути. Відповідно до процесу трансформацій, призначення, функцій і завдань, що формують новий суспільний імідж, бібліотеки стали провайдерами інформаційних та культурно-освітніх послуг з якісним контентом для всебічного розвитку суспільства на державному та світовому рівнях. Система бібліотечних установ України формує інтелігентне, інтелектуальне, творче, культурне суспільство, впроваджуючи у свою діяльність новітні послуги, використовуючи нові інформаційні ресурси, поширюючи об’єктивну інформацію, протидіючи маніпуляціям та інформаційній війні. Бібліотеки – це потужні соціокультурні, науково-інформаційні центри, що стали фундаментом для інформаційної бази суспільства, важливим суспільним інструментом подальшого розвитку інформатизації і забезпеченням доступу всім категоріям користувачів до інформаційних ресурсів, технологій, освіти, культури для зростання та самовдосконалення. З погляду сучасних тенденцій, в умовах воєнного стану, переконуємося в потужних можливостях та ресурсах бібліотек для задоволення освітніх, інформаційних, комунікаційних, культурних та дозвіллєвих потреб користувачів.
Ключові слова: публічні бібліотеки, сучасні мультимедійні бібліотечні простори, інноваційні форми обслуговування користувачів, інноваційно-освітнє середовище, медіаграмотність, російсько-українська війна.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Любов Пугач
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.