Інформаційний контент медійних інтернет-ресурсів: аналітичний огляд
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2023.290987Анотація
Мета статті – розглянути контент як актуальне поняття в сучасній інформаційній сфері, проаналізувати інформаційний контент різних видів медійних інтернет-ресурсів. Методологію дослідження становлять методи аналізу, синтезу, абстрагування, узагальнення, спостереження, інформаційного моніторингу та діагностики. Наукова новизна полягає в узагальненні наявних та формуванні нових знань про інформаційний контент саме в медійних інтернет-ресурсах на основі теоретичного аналізу та практичного дослідження популярних медійних організацій, представлених у цифровому середовищі. Висновки. У сучасному медійно-цифровому середовищі інформаційний контент є важливим елементом інформаційної політики організації. Проаналізувавши нормативні джерела, бачимо, що законодавче поле щодо контенту в Україні наразі є недостатньо врегульованим. Теоретичний аналіз показав, що вагомим викликом у роботі з контентом є відсутність єдиного визначення поняття «контент». Однак більшість дослідників трактують контент як інформаційне наповнення будь-якої комунікаційної платформи з метою задоволення потреб користувачів. У цифровому середовищі ключовими носіями представлення інформаційного контенту є інтернет-ресурси. Встановлено, що найбільш ефективним каналом і способом просування контенту є соціальні мережі, оскільки вони забезпечують широке охоплення цільової аудиторії. На сьогодні особливістю контенту є тизерні заголовки. Вони є обов’язковою складовою медіа, які прагнуть збільшити свою аудиторію та популярність. Правильно підібраний та оригінальний тизерний заголовок може допомогти залучити нову аудиторію та зберегти наявну. Роль тизерного заголовка для ЗМІ не може бути недооцінена, оскільки він є одним із важливих факторів успішного функціонування віртуального медіа.
Ключові слова: інформаційний контент, медійні інтернет-ресурси, цифрове середовище, соціальні мережі, інформаційно-комунікаційні технології.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Юлія Романишин , Анна Штих
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.