Тенденції розвитку цифровізації систем документообігу та послуг в органах державної влади
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.3.2023.290988Анотація
Мета роботи – проаналізувати та охарактеризувати сучасний стан розвитку систем електронного документообігу і послуг у сфері державного управління, окреслити напрями їх удосконалення в умовах цифрового суспільства, зокрема на місцевому рівні державних органів влади. Методологія дослідження полягає в застосуванні загальнонаукових та спеціальних методів пізнання, зокрема методів порівняльного аналізу, термінологічного та інших методів дослідження, а також використано методи аналітичного інтернет-моніторингу. Наукова новизна роботи полягає в тому, що простежено тенденції та сучасні характеристики інформаційних систем документообігу і послуг у сфері державного управління на місцевому рівні. Підкреслено важливість вирішення організаційних проблем інтегрування всього комплексу адміністративних послуг задля забезпечення потреб громадян і функціональних аспектів з урахуванням наявної структури виконавчих органів міської ради. Виявлено перспективні напрями розвитку електронного документообігу та сервісу на основі сучасних технологій: смарттехнологій (соціальна картка, електронний квиток тощо), цифрових послуг і застосунку «Дія», розвитку інфраструктури електронної ідентифікації у сфері адміністративних послуг та ін. Висновки. Україна має достатні технологічні й організаційні передумови для розвитку електронного документообігу та сервісу саме в структурі влади. Упровадження вказаних вище систем має багато переваг, серед яких можливість: організовувати продуктивну роботу з інформаційними ресурсами, що формуються з різних джерел; підвищити ефективність взаємодії організацій з громадянами, функціонування всіх складових системи місцевого управління, скоротити строки підготовки й ухвалення управлінських рішень шляхом цифровізації процесів колективного створення і використання документів, підвищити ефективність роботи як окремих службовців, так і конкретного органу місцевої влади. На сьогодні правова й теоретична база у сфері електронних послуг вважається достатньою для практичного вирішення та подальшого вдосконалення роботи місцевих органів державної влади.
Ключові слова: інформаційні системи, електронний документообіг, електронні послуги, органи державного управління, органи місцевої державної влади, адміністративні послуги, інформаційно-комунікаційні технології.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Віталій Гришин , Людмила Філіпова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.