РОБОТА З БІБЛІОТЕЧНИМИ ТА АРХІВНИМИ ФОНДАМИ: ПОШУК І ЗБІР НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.4.2023.294075Анотація
Метою роботи є дослідження та аналіз ефективності взаємодії з бібліотечними та архівними фондами в контексті сучасних інформаційних та комунікаційних технологій. Проводиться аналіз не лише загальних аспектів використання бібліотечних ресурсів, а й методів пошуку наукової інформації. Передбачається також надання конкретних та деталізованих рекомендацій, спрямованих на поліпшення якості та ефективності взаємодії з науковими фондами. Розглядаються актуальні можливості використання бібліотечних ресурсів, враховуючи сучасні вимоги до інформаційних технологій та стандартів комунікацій. Стаття ставить перед собою завдання розкрити не лише загальні принципи, але й важливі деталі роботи з цими фондами, зокрема, наголошуючи на оптимальних стратегіях пошуку наукової інформації. Методологія дослідження базується на аналізі спектра наукової літератури, що охоплює теоретичні та практичні основи в сфері використання бібліотечних та архівних ресурсів. Використані методи пошуку наукової інформації не обмежуються лише традиційними джерелами, включаючи різноманітні бази даних, каталоги, а також новаторські інформаційно-комунікаційні технології. Наукова новизна статті полягає у вдосконаленні стратегій та підходів до використання бібліотечних та архівних фондів, де основний акцент робиться на використанні передових інформаційно-комунікаційних технологій. Стаття розкриває потенціал цих технологій для ефективного пошуку та використанню наукової інформації, акцентуючи на важливості впровадження інновацій у сферу досліджень. Висновок. Результати дослідження вказують на необхідність постійного адаптування методів роботи з бібліотечними та архівними фондами до вимог і можливостей інформаційних технологій. Використання різноманітних баз даних та інших інформаційних ресурсів є ключовим для покращення доступності наукової інформації та забезпечення більш ефективної роботи дослідників та студентів. Такий підхід сприяє розвитку наукової спільноти, а його впровадження допомагає у висвітленні важливості інновацій у забезпеченні успішної роботи у сфері наукових досліджень та вищої освіти.
Ключові слова: бібліотечні фонди, архівні фонди, наукова інформація, інформаційно-комунікаційні технології, методи пошуку, рекомендації.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Нестор Думанський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.