Принципи оцінки екологічних ситуацій
DOI:
https://doi.org/10.33730/2310-4678.2.2019.184156Ключові слова:
принципи, господарська діяльність, екологічні особливості, навколишнє природне середовище, антропогенний впливАнотація
Визначено чинники, які необхідно всебічно враховувати при веденні інтенсивної господарської діяльності, що своєю чергою, потребує глибокого вивчення екологічних особливостей навколишнього природного середовища, складних і взаємозалежних явищ, які відбуваються в біосфері під впливом господарської діяльності людини, різноманітних суспільно-політичних, соціально-економічних, виробничих і демографічних процесів. Обґрунтовано принципи, якими необхідно керуватися під час виконання конкретних завдань просторового аналізу екологічних ситуацій та їх оцінки: принцип залежності формування і розвитку екологічних ситуацій від природних і соціально-економічних чинників; принцип відповідності (невідповідності) антропогенного навантаження потенціалу стійкості і природно-ресурсному потенціалу ландшафту; принцип екологічної значущості природних і соціально-економічних чинників; принцип пріоритетності; принцип тривалості, переривчастості розвитку екологічних ситуацій; принцип небезпеки і ризику виникнення екологічної ситуації; модульний принцип; комбінаційний принцип.
Посилання
Гуцуляк Ю.Г. Концептуальний підхід до конструювання агроекосистем: сталий екологобеспечний розвиток природокористування. Чернівці: Прут, 2009. 48 с.
Шкуратов О.І. Організаційно-економічні основи екологічної безпеки в аграрному секторі України: теорія, методологія, практика: монографія. К.: ДКС-Центр, 2016. 356 с.
Гуцуляк Г.Д., Гуцуляк Ю.Г. Теоретико-методичні засади сталого розвитку // Засади сталого розвитку Косівщини: монограф. наук. праці. Чернівці: Прут, 2005. С. 9–82.
Дягодюк Є.Г., Сайко В.Ф., Корнійчук М.С. та ін. Вирощування екологічно чистої продукції рослинництва. К.: Урожай, 1992. 320 с.
Реметюк А.Л. Науково-технічний прогрес і проблеми гігієни праці. К.: 1978. 247 с.
Фурдичко О.І. Екологічні основи розвитку агросфери в контексті європейської інтеграції України. К.: «ДІА», 2014. 432 с.
Шкуратов О.І. Удосконалення інструментарію організаційно-економічного забезпечення екологічної безпеки в аграрній сфері // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія: Економіка і менеджмент. 2016. Вип. 4 (68). С. 171–175.
Мишенин Е.В., Семененко Б.А., Мишенина Н.В. Экономический механізм экологизации производства. Сумы: ИПП «Мрия-1» ЛТД, 1996. 140 с.
European Council. Green Paper on market-based instruments for environment and related policy purposes. Brussels, 2007. SEC (2007) 388. 33 p.
Фурдичко О.І., Шкуратов О.І. Стратегічне управління екологічною безпекою в аграрному секторі //АгроСвіт. 2016. № 8. С. 3–8.
Эрисман Ф.Ф. Краткий учебник по гигиене. [3-е изд]. М.: Карцев, 1912, 524 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).