Особливості природокористування в межах Дністровського широтно- меридіонального екокоридору .
DOI:
https://doi.org/10.33730/2310-4678.3.2018.190367Ключові слова:
біотичне і ландшафтне різноманіття, екокоридор, регіональна екомережа, збалансований розвиток, ПоділляАнотація
На основі науково-методичних підходів і власних польових досліджень розглянуто особливості природокористування в межах Дністровського широтно-меридіонального екокоридору регіональної екомережі Поділля. Наведено детальну характеристику і проведено функціонально-просторовий аналіз цієї сполучної території національного рівня. Обґрунтовано, що вжиття запропонованих автором заходів надасть змогу оптимізувати функціонально-просторову структуру Дністровського широтно-меридіонального екокоридору в структурі екомережі, яка стане базовим інструментом реалізації стратегії збалансованого розвитку регіону. Своєю чергою дасть можливість зберегти і відтворити раритетне біорізноманіття, унікальні й репрезентативні ландшафти з різноманітною флорою і фауною, здійснити ренатуралізацію фрагментованого біогеоценотичного покриву, раціонально використовувати природно-ресурсний потенціал, провести оптимізацію землекористування, створити умови для екологічно безпечного виробництва сільськогосподарської продукції, стабілізувати екологічну рівновагу в регіоні, поліпшити стан навколишнього природного середовища, зменшити антропогенне навантаження на екосистеми, забезпечити сезонні міграції, генетичний обмін між різними локальними популяціями, сприяти розвитку екологічного туризму, проводити природоохоронну й еколого-просвітницьку роботу серед місцевого населення.
Номер
Розділ
Ліцензія
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).