ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ ВІД ДЕГРАДАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
DOI:
https://doi.org/10.33730/2310-4678.3.2018.190412Ключові слова:
еколого-економічний механізм, сільськогосподарські землі, деградаційні процеси, земельні ресурси, захист, збалансоване землекористуванняАнотація
Статтю присвячено дослідженню проблемних аспектів та обґрунтуванню й поглибленню
ймовірних шляхів розвитку еколого-економічного механізму захисту сільськогосподарських земель від деградаційних процесів у контексті збалансування інтересів суспільства та довкілля. Встановлено, що на ефективність використання сільськогосподарських земель істотний вплив мають основні інструменти державної політики у сфері регулювання земельних відносин, які в процесі трансформування позначаються на характері виробничих та відносин власності, сприяючи підвищенню інтересів економічних суб’єктів до ефективного господарювання на землі. Визначено, що для запобігання подальшим деградаційним процесам на землях сільськогосподарського призначення і забезпечення збереження їх родючості є необхідним посилення державного регулювання природоохоронної діяльності на всіх рівнях. Передусім, через елементи інституціонального забезпечення потребують упорядкування функції управління у сфері земельних відносин щодо використання, охорони та захисту сільськогосподарських земель від деградаційних процесів. Обґрунтовано концептуальні положення формування еколого-економічного механізму захисту сільськогосподарських земель від деградаційних процесів, що враховують правовий, організаційний, економічний та соціальний аспекти такого формування. Застосування вказаних положень надало можливість сформувати структурно-логічну схему еколого-економічного механізму захисту
сільськогосподарських земель від деградаційних процесів, що передбачає упорядкування сукупності елементів, та взаємозв’язок його основних складових, які реалізуються у вигляді інструментів, методів і технологій.
Номер
Розділ
Ліцензія
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).