Еколого-економічні аспекти використання земель сільськогосподарського призначення на прикладі Київської області
DOI:
https://doi.org/10.33730/2310-4678.4.2019.199085Ключові слова:
еколого-економічна оцінка, землі сільсько-господарського призначення, збалансоване землекористуванняАнотація
У цій статті проаналізовано використання земель сільськогосподарського призначення на прикладі Київської області. Охарактеризовано теоретичні аспекти еколого-економічного використання земель сільськогосподарського призначення та охорони земель сільськогосподарського призначення. Обґрунтовано доцільність урахування екологічних показників. З метою забезпечення ефективного використання земель сільськогосподарського призначення необхідно створити механізм державного регулювання, який передбачає штрафні санкції для аграрних підприємств, що інтенсивно використовують земельний потенціал. Нині Україна перебуває на етапі формування збалансованого використання, охорони та відновлення земельних ресурсів для збереження продуктивного потенціалу земель сільськогосподарського призначення. Еколого-економічні показники агропромислового виробництва відіграють вирішальну роль, оскільки саме вони визначають зведений показник якості ґрунтів. Врахування еколого-економічних складових, які ґрунтуються на агро-кліматичних особливостях певної території дає змогу визначити напрями та наслідки виробничої діяльності в просторі і часі, які можуть, як негативно, так і позитивно впливати на зміну рівня зведеного показнику якості ґрунтів, особливо на природну його родючість.
Посилання
Ekolohichni pasporty rehioniv. URL: https://menr.gov.ua/news/33529.html
Hruntovi resursy Ukrainy. URL: https://agropolit.com/infographics/view/93
Hrynchenko T.O. Monitorynh kompleksnoi otsinky rodiuchosti hruntiv Ukrainy. Ahrokhimiia i gruntoznavstvo. Kharkiv, 2010. S. 188–190.
Holovne upravlinnia statystyky u Kyivskii oblasti. URL: http://kyivobl.ukrstat.gov.ua/content/ p.php3?c=1135&lang=1
Rozporiadzhennia KODA Prohrama okhorony dovkillia ta ratsionalnoho vykorystannia pryrodnykh resursiv Kyivskoi oblasti do 2018 r. vid 21.04.2017 r. № 206.
Radchenko H.O. Ratsionalne vykorystannia zemel: poniattia ta zmist. Personal. 2005. № 8. S. 89–93.
Khvesyk M.A., Horbach L.M., Kulakovskyi Yu.P. Ekonomiko-pravove rehuliuvannia pryrodokorystuvannia: monohrafiia. Kyiv: Kondor, 2009. 524 s.
Lystok O. Okremi aspekty zemelnykh vidnosyn v umovakh moratoriiu na vidchuzhennia zemel silskohospodarskoho. Visnyk Lvivskoho derzhavnoho ahrarnoho universytetu. Ekonomika APK. 2006. № 13. S. 678–682.
Andriichuk V.H. Ekonomika ahrarnykh pidpryiemstv: pidruchnyk. 2-he vyd., dop. i pererob. Kyiv: KNEU, 2002. 624 s.
Sabluk P.T., Sytnyk V.P., Malik M.I. Pidpryiemnytstvo v ahrarnii sferi ekonomiky. Kyiv, 1997 [98]. 514 s.
Cherniavskyi O.A., Sivak V.K. Efektyvne y ratsionalne vykorystannia dehradovanpkh zemel. Chernivtsi: Zelena Bukovyna, 2003. 28 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).