Потенціал розвитку туристично-рекреаційного комплексу сільських територій
DOI:
https://doi.org/10.33730/2310-4678.4.2020.226624Ключові слова:
сільська місцевість, розвиток сільських територій, туристично-рекреаційні ресурси, сільський зелений туризм, агротуризм, SWOT-аналізАнотація
Розкрито особливості сільського туризму та визначено чинники, що стримують його розвиток в Україні. Проаналізовано потенціал, проблеми та перспективи розвитку сільського туристично-рекреаційного комплексу з погляду його впливу на сталий розвиток села, шляхом проведення SWOT-аналізу виявлено основні сильні та слабкі сторони, можливості та загрози розвитку туристично-рекреаційного комплексу в Україні. Окреслено проблеми вітчизняного агротуризму, вирішення яких покращить рівень економічного та соціального життя сільського населення, що сприятиме зростанню потенціалу розвитку туристично-рекреаційного комплексу сільських територій в Україні.
Доведено, що туристично-рекреаційна галузь на сьогодні є однією з пріоритетних та екологічно сприятливих для формування високоякісної економіки держав. Сільський туризм як один з компонентів туризму відіграє важливу роль у формуванні ефективного та регіонального розвитку і, як результат, національного розвитку та диверсифікації національної економіки шляхом відповідного, структурного та систематичного планування, виявлення переваг та обмежень сільського туристично-рекреаційного комплексу.
Посилання
Galuza, S.G. (2009). Osobennosti regional’nogo razvitija v Ukraine [Features of regional development in Ukraine]. Visnyk ekonomichnoi nauky v Ukraini — Bulletin of Economic Science in Ukraine, 4, 127–135 [in Russian].
Melnychenko, O.B. (2011). Stan i perspektyvy rozvytku silskoho turyzmu v Ukraini [State and prospects of rural tourism development in Ukraine]. Ekonomika. Upravlinnia. Innovatsii. — Economics. Management. Innovations, 1, 5 [in Ukrainian].
Latynin, M. A., Prymolenna, L.M. (2012). Derzhavne rehuliuvannia rozvytku silskoho zelenoho turyzmu v Ukraini [State regulation of rural green tourism development in Ukraine]. Derzhavne budivnytstvo — State building, 1 [in Ukrainian].
Strategiya rozvytku turyzmu ta kurortiv na period do 2026 r. [Tourism and Resort Development Strategy for the Period up to 2026]. Vidomosti Verkhovnoi Rady Ukrainy. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/168-2017-%D1%80#Text [in Ukrainian].
Pro zatverdzhennia Derzhavnoi prohramy rozvytku rehionu ukrainskykh Karpat na 2020-2022 roky [State Programme for Development of Ukrainian Carpathian Region for 2020-2022]. Vidomosti Verkhovnoi Rady Ukrainy. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/880-2019-%D0%BF#Text [in Ukrainian].
Neshchadym, L. (2015). Rozvytok zelenoho turyzmu yak faktora pokrashchennia sotsialnoi sfery cherkaskoho rehionu [Development of green tourism as a factor in improving the social sphere of the Cherkasy region]. Zhurnal yevropeiskoi ekonomiky — Journal of the European Economy, 4, 400–407.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).