Вплив метеорологічних чинників на розвиток церкоспорозу (Cercospora calendulae Sacc.) та альтернаріозу (Alternaria calendulae Ondrej.) нагідок лікарських
DOI:
https://doi.org/10.33730/2310-4678.1.2018.276531Ключові слова:
нагідки, температура, вологість, опади, ГТК, хвороба, ураженняАнотація
Вивчено вплив метеорологічних чинників на розвиток церкоспорозу (Cercospora calendulae Sacc.) та альтернаріозу (Alternaria calendulae Ondrej) нагідок лікарських. Установлено, що церкоспороз на цій лікарській культурі розвивається за умов надлишкової кількості опадів у першій половині вегетаційного періоду культури, тоді як альтернаріоз — за недостатнього зволоження.
Посилання
Исмагилов Р.Р. Календула / Р.Р. Исмагилов, Д.А.Костилев. — Уфа: БГАУ, 2000. — 102 с.
Чумаков А.Е. Вредоносность болезней сельскохозяйственных культур / А.Е. Чумаков, Т.И. Захарова — М.: Агропромиздат, 1990. — 123 с.
Павлова М.Д. Практикум по агрометеорологии / М.Д. Павлова — Л.: Гидрометеоиздат, 1984. — 184 с.
Чайка О.В. Вплив абіотичних факторів на розвиток основних хвороб ячменю ярого в умовах Полісся України / О.В. Чайка, М.М. Ключевич // Вісн. ЖНАЕУ — 2009. — № 2. — С 80–87.
Горленко М.В. Болезни растений и внешняя среда / М.В. Горленко. — М.: МОИП — 1972. — 120 с.
Сірік О.М. Видовий склад збудників хвороб нагідок лікарських та ехінацеї пурпурової / О.М. Сірік // Матеріали 1-ї Всеукр. конф. молодих вчених «Перспективні напрямки наукових досліджень лікарських та технічних культур» (ДСЛР 5–6 черв. 2013р.). — С. 51–52.
Фітосанітарний моніторинг / [М.М. Доля, Й.Т. Покозій, Р.М. Мамчур та ін.] — К.: ННЦІФЕ, 2004. — 294 с.
Методика випробування і застосування пестицидів / [С.О. Трибель, Д.Д. Сігарьова, М.П. Секун, О.О. Іващенко та ін.]; за ред. С.О. Трибеля. — К.: Світ, 2001. — 448 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).