Ідентифікація стадій розвитку ландшафтно-технічних систем
DOI:
https://doi.org/10.26565/2410-7360-2017-46-14Ключові слова:
ландшафтно-технічна система, розвиток, стадія, фаза, зародження, руйнування, функціонуванняАнотація
У статті розглянуто проблему ідентифікації стадій розвитку ландшафтно-технічних систем. На прикладі ідеальної ландшафтно-технічної системи показано специфічні особливості стадійності її можливого розвитку. Виокремлено три стадії: «зародження», функціонування та «руйнування», кожна з яких містить три фази. Детально проаналізовано кожну стадію і фазу. Розглянуто роль кожного з трьох блоків (природного, технічного та управління) системи на певній стадії її розвитку. Показано залежність тривалості стадій функціонування ідеальної ландшафтно-технічної системи від активності блоку управління. Зазначено, що розвиток ландшафтно-технічної системи відбувається у кількох напрямах. У процесі розвитку ландшафтно-технічні системи можуть минати окремі фази або стадії і переходити до наступної категорії. Звернуто увагу на те, що кожна ландшафтно-технічна система є унікальною у своєму розвитку і потребує індивідуального підходу.
Посилання
Denysyk, G. I. (1998). Antropogenni landshafty Pravoberezhnoyi Ukrayiny [Antropogen³c landscape of Right-Bank Ukraine]. Vinnitsa. Arbat, 292.
Kozins ka, I. P. (2013). Promyslovi landshafty regionu vydobutku uranovyh rud v Ukrayini [Industrial landscapes of the region uranium mining in Ukraine]. Avtoref. dis. candidate of geogr. nauk. Kharkov, 21.
Mil kov, F. N. (1973). Chelovek y landshafty. Ocherky antropogennogo landshaftovedenyya [Man and landscapes. Essays anthropogenic landscape science]. Moskow, Mysl`, 224.
Yatsentyuk Iu. V. (2004). Landshaftno-texnichni systemy mist central`nogo lisostepu Ukrayiny (na prykladi mista Vinnyci) [Landscape and technical systems of central forest steppe Ukraine (for example, the city of Vinnitsa)]. Avtoref. dis. candidate of geogr. nauk. Kiev, 19.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 О. Д. Лаврик
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).