Особливості гідрогеохімії техногенезу при розробці нафтових родовищ
Ключові слова:
гідрогеохімія техногенеза, геологічна середу, нафтові і газові родовища, підземні води, гідрогеохімічний метод контролю, розробка покладів вуглеводнівАнотація
У статті проаналізовано особливості гідрогеохімії техногенезу при розробці родовищ вуглеводнів. Дано поняття гідрогеохімії техногенезу та її значення для дослідження сукупних (накладених) процесів трансформації природної природного середовища на нафтових промислах. Представлений порівняльний аналіз окремих концепцій геології нафти і газу та нафтопромислової гідрогеохімії. Розглянуто ряд найважливіших практичних задач, які дозволяє вирішувати гідрогеохімічний метод контролю розробки родовищ вуглеводнів.
Посилання
Karcev, A.A. (1989). Ispol'zovanie rezul'tatov litogidrogeologicheskih issledovanij pri poiskah nefti i gaza (na primere Pripjatskogo progiba i nekotoryh regionov Sibirskoj platformy). Geologija, metody poiskov i razvedki mestorozhdenij nefti i gaza, 7, 156-169.
Kostarev, S.M. (2010). Gidrogeohimicheskij monitoring v rajonah neftedobychi: metodologija i rezul'taty issledovanij. Antropogennaja transformacija prirodnoj sredy, 1, 392–398.
Plotnikov, N.I. (1998). Vvedenie v jekologicheskuju gidrogeologiju. M.: Izd-vo MGU, 215.
Tjutjunova, F.I. (1976). Fiziko-himicheskie processy v podzemnyh vodah. M.: Nauka, 197.
Fersman, A.E. (1934). Geohimija. L.: ONTI: Himteoret, 2, 276.
Hain, V.E. (1989). Fljuidodinamicheskij analiz – novyj jetap razvitija uchenija o neftegazonosnosti osadochnyh bassejnov. M., 134.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 В. Н. Прибылова, Хоу Чуньсян
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).