Тектонічні рухи й нафтогазоносність
Ключові слова:
геотектонічні цикли, взаємозв’язок розвитку, тектогенезАнотація
Аналізується необхідність вивчення тектонічних рухів за часом в зв’язку з розшифровкою різних питань нафтогазової геології. Такі дослідження дозволять пропонувати уніфіковані схеми історико-геологічної періодизації й геотектонічних циклів, закономірності формування тектонічних структур, що вміщують нафту й газ, розвиток за часом осадконакопичення, визначення віку складчастих споруд, що лежить в основі складання тектонічних карт. Необхідна уніфікація наших уявлень в цій галузі.
Посилання
Solov'ev, V.O., Borisovec I.I., Vasil'ev A.N. i dr. (2007). Geologija i neftegazonosnost' Ukrainy: uchebnoe i spravochnoe posobie. H.: Kursor, 294.
Solov'ev V.O., Krivulja S.V., Fyk I.M. i dr. (2010). Problemy geologii nefti i gaza. H., 124.
Solov'ev, V.O. (1984). Verhnij paleozoj i vozmozhnost' vydelenija planetarnyh litologicheskih kompleksov. Sov. geologija, 10, 51-61.
Solov'ev, V.O. (1984). Tektonicheskie fazy i problema planetarnoj odnovozrastnosti tektogeneza. Geotektonika, 6, 21–32.
Solov'ev V.O. (1985). Megaregional'nye stratigraficheskie kompleksy. Izv. AN SSSR. Serija geol., 4, 128–131.
Solov'ev, V.O. (1992). Osnovnye zakonomernosti razvitija zemnoj kory: ucheb. Posobie. H.: HGU, 109.
Solov'ev, V.O. (2011). Hronologija tektonicheskih dvizhenij: fazy, jepohi, cikly tektogeneza. H., 112.
Solov'ev, V.O., Krivulja, S.V., Fyk, I.M. (2010). Materikovyj riftogenez i neftegazonosnost'. Vіsnik HNU іmenі V.N. Karazіna, 924, 78–83.
Solov'ev, V.O., Krivulja, S.V., Fyk, I.M. (2011). Materikovye rifty i neftegazonosnost'. H.: Kursor, 44.
Tektonika Evrazii (1966). (Ob"jasnitel'naja zapiska k Tektonicheskoj karte Evrazii, masshtab 1:500000). M.: Nauka, 487.
Hain, V.E. (1973). Obshhaja geotektonika. Izd. 2-e. M.: Nedra, 512.
Hain, V.E., Mihajlov, A.E. (1985). Obshhaja geotektonika. Ucheb. posobie dlja vuzov. M.: Nedra, 326.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 В. О. Соловьёв, И. М. Фык
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).