Солеутворення при видобутку нафти та вплив на нього гідрогеологічних умов
Ключові слова:
cолеутворення, нафтове родовище, нуклеація, температура, тиск, розчинністьАнотація
Розглядається процес солеутворення при розробці нафтових родовищ та актуальність даної проблематики для промислових нафтових геологів. В статті наводиться взаємозв’язок гідрогеологічного середовища із покладами нафти та газу, а також вплив гідрогеологічних умов на них. Гідрогеологічні властивості родовищ нафти виділяються в окрему категорію, яка впливає на процес утворення солей безпосередньо під час розробки нафтового родовища. Наводяться приклади родовищ в різних країнах, на яких була зафіксована проблема утворення солей. Вода при цьому розглядається як основне джерело надходження солей. В статті наводяться основні солі які найчастіше зустрічаються промисловим нафтовикам під час розробки родовищ нафти. Описано що, і за рахунок чого, може приводити до утворення солей.
Посилання
Kashhavcev, V.E., Mishhenko, I.T. (2004). Soleobrazovanie pri dobyche nefti. M.: Orbita, 432 .
Brown, M. (1998). Scale Attack. Full. The BP Technology magazine. Reviev, 30, October-December, 30–32.
Carbtree, Mike (1999). Fighting Scale-Removal and Prevention. Oilfield Review. Autumn, 30–45.
Richard, S.M. & McSween, H.Y. (1989). Geochemistry: Pathways and Processes. Englewood Cliffs, New Jersey, USA, Prentice-Hall, Inc.
Semenovyh, A.N., Markelov, D.V., Ragulin, V.V. i dr. (2005). Opyt i perspektivy ingibirovanija soleotlozhenija na mestorozhdenijah OAO «Juganskneftegaz». Neftjanoe hozjajstvo, 8, 94–97.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Д. Ф. Чомко, М. В. Рева
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).