Комплексні літологічні, геохімічні, палінологічні та вуглепетрографічні дослідження осадових пород Орільської площі
Ключові слова:
поклади вуглеводнів, термічний індекс перетворень, катагенез, паліноморфиАнотація
Наведено результати перших наукових робіт з обґрунтування доцільності та методики здійснення пошуків вуглеводнів в колекторах нетрадиційного типу в межах Орільської площі. Результати даних робіт дозволяють, обґрунтувати методику пошуків покладів вуглеводнів в нетрадиційних колекторах та забезпечують нарощування ресурсної бази країни. На основі проведених комплексних геохімічних, літологічних, вуглепетрографічних та палінологічних досліджень визначено ступінь катагенетичних перетворень, встановлено кількість органічної речовини в осадових породах Орільської площі для оцінки перспектив нафтогазоносності, пов’язаної з нетрадиційними колекторами.
Посилання
Vassoevich, N.B. (1974). Organicheskoe veshhestvo sovremennyh i iskopaemyh osadkov i metody ego izuchenija. Moskva: Nauka, 335.
Rodionova, K.F. (1967). Organicheskoe veshhestvo i neftematerinskie porody devona Volgo-Ural'skoj neftegazonosnoj oblasti. Moskva: Nedra, 360.
Ivanova, A.V. (2012). Katalog pokazatelej otrazhenija vitrinita ugol'noj organiki osadochnoj tolshhi Dono-Dneprovskogo i Preddobruzhinskogo progibov s ustanovlennjami paleogeotermicheskimi gradientami i amplitudami vertikal'nih peremeshhenij tektonicheskih struktur. Kiev: Akademperiodika NAN Ukrainy, 100.
Red. I.M. Pokrovskaja (1966). Paleopalinologija. Tom 1. Metodika paleopalinologicheskih issledovanij i morfologija nekotoryh iskopaemyh spor, pyl'cy i drugih rastitel'nyh mikrofossilij: V 3 t. Leningrad: Nedra, 352.
Opredelenie ishodnogo tipa i urovnja katageneza rassejannogo organicheskogo veshhestva palinologicheskim metodom (1984). RD-39-11-1142-84, Moskva, 17.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Я. С. Шморг, А. В. Карбань, А. С. Ужвенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).