Формування гідрогеохімічних аномалій брому у підземних водах Південно-Східної частини Дніпровсько-Донецької западини
Ключові слова:
фактори міграції, тектонічна активізація, висхідне розвантаженняАнотація
Розглянуто формування гідрогеохімічних аномалій брому в підземних водах південно-східної частини Дніпровсько-Донецької западини. Встановлено, що бром присутній в підземних водах всіх водоносних горизонтів і комплексів від мезо-кайнозойських до палеозойських відкладень. Аномалії брому в підземних водах приурочені до антиклінальних структур, що контролюються глибинними розломами. Вони формуються в осередках тепломасопереносу в земній корі, з якими пов'язане і розвантаження вод глибоких горизонтів збагачених бромом.
Посилання
Karcev, A.A. (1972). Gidrogeologija neftjanyh i gazovyh mestorozhdenij. M.: "Nedra", 280 s.
Krajnov, S.R., Shvec, V.M. (1980). Osnovy geohimii podzemnyh vod. M.: "Nedra", 286 s.
Lomonosov, I.S. (1974). Geohimija i formirovanie sovremennyh gidroterm Bajkal'skoj riftovoj zony. Novosibirsk: Nauka, 166 s.
Sujarko, V.G. (2006). Geohimija podzemnyh vod vostochnoj chasti Dneprovsko-Doneckogo avlakogena. Har'kov: izd. HNU im. V.N. Karazina, 296 s.
Sujarko, V.G. (1984). Osobennosti formirovanija vertikal'noj gidrogeohimicheskoj zonal'nosti v mezozojskih strukturah Doneckogo progiba. Geol. zhurnal, 1, 127-130.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 О. В. Гаврилюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).