Вплив Скандинавського коливання на температуру повітря у Східній Європі
Ключові слова:
Скандинавське коливання, аномалії температури повітря, метод «композитів»Анотація
Наведено аналіз впливу Скандинавського коливання на аномалії приземної температури повітря в районі Східної Європи та Чорноморського регіону з використанням даних ре-аналізу NCEP / NCAR і методу «композитів». Показано, що позитивна фаза коливання супроводжується значним похолоданням у Волгоградській і Ростовській областях Росії, а також на сході та півночі України протягом січня і лютого.
Посилання
Ulbrich, U., Nissen, K.M., Leckebusch, G.C., Renggli, D., Pinto, J.G. (2000). The Influence of Large-scale Teleconnection Pattern on Cyclones and Wind Activity in the Mediterranean Region in Present and Future Climate. Freie Universität Berlin.
Barnston, A.G., Livezey, R.E. (1987). Classification, Seasonality and Persistence of Low-Frecuency Atmospheric Circulation Patterns. Monthly Weather Rev. 115, N6, 1083-1126.
Cholaw Bueh, Hisashi Nakamura - Scandinavian pattern and its climatic impact. (2007). Q. J. R. Meteorol. Soc., 133, 2117–2131
Dariush Rahimi1, Seyedeh Maryam Afzali (2013). Downscaling the Rainfall and the Teleconnection Indices in South-Western Iran. J. Basic. Appl. Sci. Res., 3(5)1005-1012.
Climate Prediction Center. NOAA. Retrieved from: http://www.cpc.ncep.noaa.gov/data/teledoc/scand.shtml
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 А. Б. Полонский, И. А. Кибальчич
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).