Аналіз режиму хмарності Антарктиди
Ключові слова:
загальна хмарність, хмарність нижнього ярусу, АнтарктидаАнотація
Розглядається загальна хмарність Антарктиди, хмарність нижнього ярусу та відношення середньої кількості хмар нижнього ярусу до загальної кількості хмар. З’ясований просторово-часовий розподіл загальної хмарності та хмарності нижнього ярусу. Найбільша кількість хмарності характерна для станції Bellingshausen, яка знаходиться на шляху переміщення циклонів Східно-Тихоокеанської та Південно-Американської гілок. Показана сучасна динаміка кількості хмарності різних ярусів.
Посилання
Vojtkovskij, K.F. (1999). Osnovy gljaciologii. M., Nauka, 256 s.
Gljaciologicheskij slovar'. (1976). L., Gidrometeoizdat, 247 s.
Kotljakov, V.M. (2010). Kriosfera i klimat. Jekologija i zhizn', 11, 51-59.
Klimat poljarnyh rajonov. (1973). L., Gidrometeoizdat, 444 s.
Kukla, G. (1981). Snow cover and climate. Glaciol. Data (Snow Watch 1980), 11, 27–29.
Danova, T., Prokofev, O. (2008). Description of temperature and regime of humidity of troposphere above Antarctic Continent. Materіali Mіzhnarodnoy antarktichnoy konferencіy ІAS 2008 "Ukrayna v Antarkticі - nacіonal'nі prіoriteti і global'na іntegracіja" m. Kiyv, Ukrayna, 77.
Danova T.E., Prokof'ev O.M. (2009). Dinamika temperatury vozduha troposfery pribrezhnyh stancij Antarktidy. Ukrayns'kij gіdrometeorologіchnij zhurnal, 5, 107-112.
Baza dannyh AANII [Jelektronnyj resurs]. Retrieved from: http://www.aari.ru (data zvernennja: 15.01.2013).
Goncharova, L.D., Shkol'nij, E.P. (2007). Metodi obrobki ta analіzu gіdrometeorologіchnoy іnformacіy. Navchal'nij posіbnik. Odesa, 454 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 О. М. Прокоф’єв
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).