Вміст пестицидів у підземних водах та грунтах Донеччини
Ключові слова:
пестициди, ґрунтові та підземні води, забруднення ґрунтових та підземних водАнотація
Газохроматографічним методом досліджено Донецький регіон на вміст стійких хлорорганічних пестицидів: ДДТ та його метаболітів; ГХЦГ та його ізомерів; фосфорорганічних пестицидів: карбофос, фозалон; фторвміщуючих пестицидів: трефлан та ін.. У воді питних водозаборів та у ґрунтах в зоні санітарної охорони визначено від 1 до 6 пестицидів. В мінеральних водах і лікувальних грязях курорту м. Слов'янська встановлено від 9 до 13 пестицидів. Одержані результати вказують на несприятливий екологічний стан геологічного середовища Донецького регіону.
Посилання
Gidrogeologija SSSR (1971). Tom 6. Donbass. M., Nedra, 480 s.
Gol'dberg, V.M., Gazda, S. (1984). Gidrogeologicheskie osnovy ohrany podzemnyh vod ot zagrjaznenija K., Nedra. Moskva, 123.
Osokіna, N.P. (2006). Soderzhanie hlororganicheskih pesticidov v pit'evoj vode g. Kieva. Ekologіja dovkіllja ta bezpeka zhittedіjal'nostі, 1, 62-64.
Osokіna, N.P. (2002). Jekologo-gigienicheskaja ocenka soderzhanija pesticidov v ob"ektah okruzhajushhej sredy Donbasskogo regiona. Ekologіja dovkіllja ta bezpeka zhittedіjal'nostі, 4, 10-13.
Osokina, N.P. (2012).Soderzhanie hlororganicheskih pesticidov v podzemnyh vodah i ih vlijanie na bezopastnost' zhiznedejatel'nosti naselenija Ukrainy. [Jelektronnyj resurs] Institut geologicheskih nauk NAN Ukrainy. Retrieved from: http://archive.nbuv.gov.ua (data zvertannja 24.11.2013).
Spravochnik po pesticidam, Gigiena primenenija i toksikologija. (1986). K., Urozhaj, 431 s.
Sujarko, V.G. (1997). Jekologija podzemnoj gidrosfery Donbassa. K. Znanie, 69s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Г. Є. Потапенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).