Геотермобаричні особливості Борисівського родовища та їх врахування при підрахунку запасів газу

Автор(и)

  • В. В. Самойлов Украинский научно-исследовательский институт пнриродных газов, Україна

DOI:

https://doi.org/10.26565/2410-7360-2015-42-08

Ключові слова:

термобаричні умови, термодегідратаційний ярус, підрахунок запасів газу

Анотація

Борисівське газоконденсатне родовище розташовано на північному борті Дніпровсько-Донецької западини. У його розрізі виділяються елізійний та термодегідратаційний гідрогеологічні яруси. Через що спостерігаються відмінності у баричних особливостях покладів у різних ярусах. Особливості геологічної будови північного борту не сприяли широкому поширенню термодегідратаційного ярусу, тому усі його притаманні ознаки не будуть повністю виражені. На прикладі підрахунку запасів газу показано як було визначено початкові термобаричні умови у покладах. Оскільки залишкова товщина осадочної товщі у термодегідратаційному ярусі не дозволяє утворюватися аномальним пластовим тискам, тому при визначенні початкових пластових тисків можна використовувати як стандартний графоаналітичний метод, так і розрахунок тисків від вимірів у покладах газу.



Біографія автора

В. В. Самойлов, Украинский научно-исследовательский институт пнриродных газов

Кандидат геологических наук, заведующий сектором

Посилання

Zaritskyy, O.P., Zinenko, I.I. (2003). Henetychna skhema zonal'nosti elementiv osadochnoyi systemy DDZ – osnova efektyvnoho osvoyennya vuhlevodnevykh resursiv. Pytannya rozvytku hazovoyi promyslovosti Ukrayiny: Zb. nauk. prats. Ukrndihaz. Kharkiv, 30, 9-15.

Korcenshtejn, V.N. (1991). Metodika gidrogeologicheskih issledovanij neftegazonosnyh rajonov. M., Nedra, 419.

Zotov, G.A., Aliev, Z.S. (1980). Instrukcija po kompleksnomu issledovaniju gazovih i gazokodensatnihplastov i skvazhin. M., Nedra, 301.

##submission.downloads##

Опубліковано

2015-10-15

Номер

Розділ

Геологія