Геотермобаричні особливості Борисівського родовища та їх врахування при підрахунку запасів газу
DOI:
https://doi.org/10.26565/2410-7360-2015-42-08Ключові слова:
термобаричні умови, термодегідратаційний ярус, підрахунок запасів газуАнотація
Борисівське газоконденсатне родовище розташовано на північному борті Дніпровсько-Донецької западини. У його розрізі виділяються елізійний та термодегідратаційний гідрогеологічні яруси. Через що спостерігаються відмінності у баричних особливостях покладів у різних ярусах. Особливості геологічної будови північного борту не сприяли широкому поширенню термодегідратаційного ярусу, тому усі його притаманні ознаки не будуть повністю виражені. На прикладі підрахунку запасів газу показано як було визначено початкові термобаричні умови у покладах. Оскільки залишкова товщина осадочної товщі у термодегідратаційному ярусі не дозволяє утворюватися аномальним пластовим тискам, тому при визначенні початкових пластових тисків можна використовувати як стандартний графоаналітичний метод, так і розрахунок тисків від вимірів у покладах газу.
Посилання
Zaritskyy, O.P., Zinenko, I.I. (2003). Henetychna skhema zonal'nosti elementiv osadochnoyi systemy DDZ – osnova efektyvnoho osvoyennya vuhlevodnevykh resursiv. Pytannya rozvytku hazovoyi promyslovosti Ukrayiny: Zb. nauk. prats. Ukrndihaz. Kharkiv, 30, 9-15.
Korcenshtejn, V.N. (1991). Metodika gidrogeologicheskih issledovanij neftegazonosnyh rajonov. M., Nedra, 419.
Zotov, G.A., Aliev, Z.S. (1980). Instrukcija po kompleksnomu issledovaniju gazovih i gazokodensatnihplastov i skvazhin. M., Nedra, 301.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 V. V. Samoylov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).