Геологічні передумови розвідки та розробки покладів високов’язких нафт та природних бітумів
DOI:
https://doi.org/10.26565/2410-7360-2015-42-10Ключові слова:
високов'язка нафта, природний бітум, поклад, флюїдонасиченняАнотація
Сучасний стан вивченості високов'язких нафт та природних бітумів дозволяє впевнено говорити, що вони істотно відрізняються від традиційних нафт за хімічним складом, фізико-хімічними властивостями, ступенем взаємодії із вміщуючими породами та характером насичення порового середовища останніх, що суттєво впливає на ступінь їх вилучення з надр. Тому методи і підходи, які застосовуються при розвідці, розробці, видобутку і переробці традиційних нафт не можуть безпосередньо впроваджуватися на покладах високов’язких нафт та природних бітумів. Застосування традиційних технології при видобутку високов'язких нафт і природних бітумів призводить до низької вуглеводневіддачі і втрати цінних попутних компонентів, що суттєво знижує рентабельність розробки покладів і наносить шкоду навколишньому середовищу. В зв'язку з цим необхідно розробити науко-обґрунтований підхід до пошуків, розвідки та розробки покладів високов'язких нафт і природних бітумів, який би враховував їх специфіку.
Посилання
Lukin, O.Ye. (2008).Vuhlevodnevyi potentsial nadr Ukrainy ta osnovni napriamky yoho osvoiennia. Visnyk Natsionalnoi Akademii Nauk Ukrainy, 4, 56-67.
Stebelska, H.Ya. (2015). Osoblyvosti rozrobky pokladiv vysokoviazkykh naft. Novitni problemy heolohii. Kharkiv: Materialy nauk.-prakt. konf., 133-135.
Paiuk, S.O., Stebelska, H.Ya., Nesterenko, M.Yu,. Balatskyi, R.S. (2015). Petrofizychna model naftonasychennia porid-kolektoriv bashkyrskoho yarusu Yablunivskoho rodovyshcha DDz. Naftohazova haluz Ukrainy, 2, 22-25.
Seliuzkin, Ye.F., Kozii, M.P. (1996). Heolohichni osoblyvosti pokladiv vysokoviazkykh naft Dniprovsko-Donetskoi zapadyny v zviazku z pidvyshchenniam dostovirnosti pidrakhunku zapasiv. Nafta i haz Ukrainy-96. Kharkiv: Materialy nauk.-prakt. konf., 97-98.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 H. Ya. Stebelska
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).