Мезозой ДДЗ: перспективи, методи дослідження та оцінки нафтогазоносності
DOI:
https://doi.org/10.26565/2410-7360-2015-42-14Ключові слова:
каротаж, розріз, ресурси, поклад, пошукиАнотація
Перспективний мезозойський комплекс ДДЗ включає відклади тріасу, юри і ранньої крейди. Дані про потенційну нафтогазоносність тріасу і юри на декількох десятках локальних структур, не рахуючи відомих мезозойських родовищ, на яких є пропущені перспективні пласти і цілі стратиграфічні комплекси, говорять про виключну цікавість цього напрямку досліджень. Теоретичних передумов, які заперечують можливість формування промислових скупчень вуглеводнів в мезозої на більшій частині території Східно-Українського НГБ не існує, навпаки, на переважній більшості його структур присутні сприятливі генетичні, міграційні і акумуляційні умови існування тріасових, юрських і, можливо, - крейдових скупчень нафти і газу. Для прогнозних покладів тріасової і юрської систем ДДЗ характерні невеликі і середні глибини залягання, сприятливі термобаричні і гідрогеохімічні умови. Пропонується раціональний комплекс робіт по виявленню мезозойських покладів і залученню їх в промислову розробку.
Посилання
Svyatenko, H.Ye., Vysochans'kyy, I.V., Dyukov O.H., Masalitina, Yu.M. (2013). Dyaki osoblyvosti produktyvnosti triasovykh vidkladiv Shebelyns'koho rodovyshcha. Visnyk Kharkivs'koho natsional'noho universytetu, 1084, 105–109.
Ivanyuta, M.M. ta in. (1998). Atlas rodovyshch nafty i hazu Ukrayiny. L'viv, vyd-vo «Tsentr Yevropy», I, II, III, 1416.
Svyatenko, H.Ye., Vysochans'kyy, I.V. (2013). Mezozoys'ki vidklady Dniprovs'ko-Donets'koyi zapadyny – paradoksy vyvchenosti i perspektyvy naftohazonosnosti. Nafta i haz Ukrayiny. K., 43–44.
Trokhymenko, H.L., Vysochans'kyy, I.V., Svyatenko, H.Ye. (2014). Heolohichni ta promyslovo-heofizychni peredumovy rehional'noyi naftohazonosnosti vidkladiv triasu v DDZ. Visnyk Kharkivs'koho natsional'noho universytetu, 1128, 76–82.
Sokolov, V.Ja. (1983). O nekotoryh prichinah propuska produktivnyh gorizontov pri poiske zalezhej nefti i gaza. Geologija nefti i gaza, 43–48.
Trofimenko, G.L., Krupckij, Ju.Z., Fedorcov, I.M. (1990). Vyjavlenie novyh neftegazonosnyh ob’ektov po dannym special'nyh geologo-geofizicheskih issledovanij skvazhin. Geologo-geofizicheskie kriterii otkrytija novyh mestorozhdenij nefti i gaza. Sb. nauch. tr. L'vov, UkrNIGRI, 94–100.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 G. L. Trokhymenko, I. V. Vysochansky, G. Е. Svyatenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).