Виявлення пластів-колекторів за геолого-технологічними дослідженнями в ма-лопотужних пісковиках на прикладі родовищ південної прибортової зони Дніпровсько-Донецької западини
DOI:
https://doi.org/10.26565/2410-7360-2015-42-15Ключові слова:
ГТД, малопотужні прошарки, вуглеводні, родовище, газопокази, свердловинаАнотація
Дана робота присвячується одному із методів виявлення малопотужних пісковиків на прикладі родовищ Дніпровсько-Донецької западини. При роботі потужних пластів потреба у детальному дослідженні малопотужних не виникала, натомість зараз це питання являється досить актуальним. За допомогою геолого-технологічних досліджень неодноразово були розкриті малопотужні прошарки, які являються газонасиченими. Геолого-технологічні дослідження забезпечують миттєве вирішення задач стосовно літологічного розчленування розрізу свердловини, з уточненням фізико-хімічних властивостей гірських порід, прогнозування геолого-технологічних ускладнень, уточнення інтервалу відбору керну, контроль при розкритті газоносних горизонтів, частковий контроль за станом свердловинного та наземного обладнання. Саме завдяки застосуванню комплексних методів дослідження вдалося встановити не тільки малопотужні прошарки пісковиків, які являються газонасиченими, але й встановити потужність та глибини їх залягання.
Посилання
Mirakyan, V.I., Rukavytsin, V.N. (1986).System controlia geophysicescyh tehnologicheskikh parametrov pry burenyy skvagzyn. M., 55.
Levytskyy, A.Z. (2005). Geologo-tehnologichescie isledovaniya na stadyy zakachivania skvazhynu. M., 76.
Lukyanov, E.E. (1979). Isledovaniya skvazhyn v processe burenya. M., Nedra, 248.
Nesterov, I.I. (2009). Fundamentalnue osnovy formirovaniya zalegey nefty i prirodnyh gazov, ih poyskov, razvedky y razrabotky. Geolohyya y Geophysica, 50, 425-433.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 V. V. Khrol
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).