Інструментальні спостереження на постійній мережі сейсмічного моніторингу Рівненської АЕС
DOI:
https://doi.org/10.24028/gzh.0203-3100.v42i4.2020.210677Ключові слова:
сейсмічна станція, землетрус, глибина, гіпоцентр, макросейсмічні спостереженняАнотація
У відповідності до договору № 1881 від 30.11.2018 р. між Державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”» і Національним центром управління та випробувань космічних засобів, фахівці Головного центру спеціального контролю проаналізували результати інструментальних спостережень на постійній мережі сейсмічного моніторингу Рівненської АЕС. Основна мета виконання робіт — аналіз результатів сейсмічного моніторингу та надання висновків щодо необхідності змін вихідних даних для оцінювання сейсмостійкості майданчика ВП Рівненської АЕС у Держатомрегулювання. Наведено відомості про організацію і облаштування мережі сейсмічного моніторингу в районі Рівненської АЕС, а також результати аналізу завадової обстановки та впливу мікросейсмів різного порядку на здатність реєстрації корисних сигналів на елементах мережі. За записами, отриманими з використанням сейсмічних датчиків, установлених у приладових свердловинах та на земній поверхні, розраховано усереднені значення мікросейсмічного фону в пунктах реєстрації. За результатами аналізу визначено, що середній рівень сейсмічного фону в районі розташування Рівненської АЕС змінюється в межах 0,003—0,424 мкм. Максимальна інтенсивність мікросейсмічних шумів спостерігається в районі промислового майданчика Рівненської АЕС. У процесі інструментальних спостережень зареєстровано локальні, регіональні й телесейсмічні події різної природи та енергетичного рівня. Переважна більшість епіцентрів зареєстрованих землетрусів знаходяться на території Румунії в сейсмоактивній зоні Вранча, в Польщі та у південній частині Білорусі. За результатами обробки сейсмічних записів визначено інтенсивності сейсмічних подій у районі розташування Рівненської АЕС, зроблено висновки щодо необхідності змін вихідних даних для оцінювання сейсмостійкості майданчика станції.
Посилання
Sharov, N.V., Malovichko, A.A., & Shchukin, Yu.K. (Eds.). (2007). Earthquakes and microseismicity in the Problems of Modern Geodynamics of the Eastern European Platform. Book. 2: Microseismicity. Petrozavodsk: Karelian Scientific Center of the Russian Academy of Sciences, 32 p. (in Russian).
Order of the State Inspectorate for Nuclear Regulation of Ukraine 17.10.2016 № 175. Requirements for seismic design and seismic safety assessment of nuclear power plant units. Retrieved from https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1449-16#Text (in Ukrainian).
Sagalova, E.A. Implementation of long-term forecast in the Vrancea zone. Geofizicheskiy zhurnal, 9(6), 84—94 (in Russian).
Chekunov, A.V. (1986). Seismic region of Vrancea — tectonic aspect. Dopovidi AN URSR. Ser. B., (5), 21—26 (in Russian).
Bratt, S.R., & Bache, T.C. (1988). Locating events with a space network of regional arrays. Bulletin of the Seismological Society of America, 78, 780—798.
Coyne, J., Clark, K., & Lloyd, S. (2003). IDC Documentations. Geotool Software User Tutorial. 50 p.
Harjes, H.P. (1990). Design and siting of a new regional seismic array in Central Europe. Bulletin of the Seismological Society of America, (6), 1801—1817.
GSE/US/79. High-frequency noise characteristics of stations participating in the Group of scientific experts Second technical test April 22—June 2, 1991 (Committee on Disarmament). (1992). 130 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Геофізичний журнал
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
1. Автори зберігають за собою авторські права на роботу і передають журналу право першої публікації разом з роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати дану роботу з обов'язковим зазначенням авторства даної роботи і посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі .
2. Автори зберігають право укладати окремі, додаткові контрактні угоди на не ексклюзивне поширення версії роботи, опублікованої цим журналом (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
3. Авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховище або на їх персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даними журналом, так як це може привести до продуктивної обговоренню, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивись The Effect of Open Access).