Коротко щодо доцільності дискусії стосовно публікацій В.В. Гордієнка про природу магнітного поля Землі
Анотація
У статті обговорюється необхідність критичного перегляду сучасних уявлень про природу магнітного поля Землі, зокрема його джерела, механізми зміни й інверсії, та конфігурацію. Доктор геолого-мінералогічних наук В.В. Гордієнко, відомий своїми ґрунтовними дослідженнями магнітних аномалій і критикою гіпотези тектоніки плит, вважає існуючі пояснення недосконалими. Натомість доктор фізико-математичних наук Я.М. Хазан, у своїй детальній рецензії, аналізує статтю Гордієнка, висвітлюючи її внесок у геофізичну науку. Роботи обох науковців стимулюють подальші дослідження у сфері геофізики та мають велике значення для науки.
Посилання
Гордиенко В.В. Адвекционно-полиморфная
гипотеза глубинных процессов в тектоносфере. Киев: Корвін пресс, 2007, 170 с.
Гордиенко В.В. Земная кора океанов и полосовые аномалии магнитного поля. Геологія і корисні копалини Світового океану. 2019. Т. 15. № 4. С. 3—35.
Гордиенко В.В. Критика гипотезы тектоники плит. Электронный журнал «Глубинная нефть». 2014. Т. II. № 3. С. 413―442.
Гордиенко В.В. Магнитные модели земной коры территории Украины. Киев: Знання, 2000, 91 с.
Гордиенко В.В. О гипотезе тектоники плит. Геофиз. журн. 2013. Т. 35. № 6. С. 72—90.
Gordienro, V.V. (2024). On the magnetic field of the oceans. Geofizychnyi Zhurnal, 46(5), 106—117. https://doi.org/10.24028/gj.v46i5.300743.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 V.I. Starostenko, V.P. Kobolev
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
1. Автори зберігають за собою авторські права на роботу і передають журналу право першої публікації разом з роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати дану роботу з обов'язковим зазначенням авторства даної роботи і посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі .
2. Автори зберігають право укладати окремі, додаткові контрактні угоди на не ексклюзивне поширення версії роботи, опублікованої цим журналом (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
3. Авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховище або на їх персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даними журналом, так як це може привести до продуктивної обговоренню, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивись The Effect of Open Access).