Організаційно-педагогічні умови реалізаціїосвітнього процесу підготовки студентів до дій у екстремальних умовах
Abstrakt
Анотація. В статті розглядається проблема фізичної підготовленості студентської молоді до дій в екстремальних умовах військового стану. Визначено, що для досягнення необхідного ступеня готовності до дій в екстремальних умовах навчальний процес з фізичного виховання потребує створення навчально-екстремальної обстановки, де найважливішим елементом навчальної ситуації буде моделювання психологічних труднощів, а також включення трьох груп стресогенів: спортивно-ігрові, ситуаційні, реальні екстремальні.
Ключові слова: фізичне виховання, фізична підготовка, екстремальні умови, заклади вищої освіти.
Список використаної літератури
Волохова Г. О., Кащенко О. А. Психологічна підготовка курсантів як необхідний процес в умовах сучасної війни. Концептуальні напрями розвитку системи фізичної підготовки в Збройних Силах України в сучасних умовах та нормативноправові акти, що забезпечують її функціонування: матеріали Всеармійської наук.-метод. конф., м. Київ, 21–22 жовт. 2015. С. 120–123.
Гогунов E. H. Интеллектуальные задачи в спортивной практике. Самара. 2000. 98 с.
Корольчук М. С., Крайнюк В. М. Соціальнопсихологічне забезпечення діяльності у звичайних та екстремальних умовах. Київ: «Ника-Центр». 2006. 400 с.
Павлушенко, С. Психотравмуючі фактори бойової діяльності. Вісник Національного університету оборони України. 2020. № 5. С. 137–143.
Подгорна В. В., Смолякова І. Д., Апенько Д. В. Вплив силових тренувань на психоемоційний стан студентів. Перспективи та інновації науки. 2021. № 5(5). С. 542–554.