Діагностування параметрів індивідуальних адаптаційних можливостей студенток ЗВО
Rezumat
Анотація. У статті визначено індивідуальні адаптаційні можливості студенток 1-го курсу закладів вищої освіти.
Результати проведеного нами дослідження свідчать про те, що до 1-го рівня з нормальним, помірним функціональним напруженням систем організму належить – 3,6% студенток, які можуть без обмежень займатися в основній групі та відвідувати факультативні заняття з різних видів спорту. Варто зазначити, що основна кількість студенток належить до 2-го адаптаційного рівня – 47,6%, який дає змогу займатися студенткам в основній групі з використанням усіх фізичних вправ. Значна кількість студенток – 45,4% за адаптаційним потенціалом належить до третього рівня, що значно знижує їх працездатність. З 4-им адаптаційним рівнем із незадовільною адаптацією було встановлено – 3,4%, що означає різке зниження функціональних резервів організму, яке вказує на зрив механізмів регуляції.
Ключові слова: адаптаційні можливості, студентки, заклади вищої освіти.
Список використаних джерел
Буліч Е. Г., Муравов І. В. Здоров'я людини. Київ: Олімп. літ. 2003. 424 с.
Волков Л. В. Теорія та методика дитячого та юнацького спорту. Київ: Олімп. літ. 2002. 294 с.
Кокун О. М. Оптимізація адаптаційних можливостей людини: психофізіологічний аспект забезпечення діяльності. Монографія. К.: Міленіум. 2004. 265 с.
Максимова К. В. Визначення індивідуальних адаптаційних можливостей студенток І курсів вищих навчальних закладів м. Харкова різного профілю. Молодіжний науковий вісник Східноєвропейського національного національного університету імені Лесі Українки. Фізичне виховання і спорт. Випуск 25. Луцьк, 2017. С. 72–76.
Максимова К. В. Моніторинг стану соматичного здоров’я студенток І курсів вищих навчальних закладів м. Харкова. Міжнародний науковий журнал «Інтернаука». International Scientific Journal, № 7 (29). Київ, 2017. С. 30–34