Регбі-5 при підготовці учнів середньої школи з фізичного виховання з використанням інформаційних технологій
Анотація
Актуальність дослідження полягає у застосуванні інформаційних технологій при впровадженні в навчальний процес з фізичного виховання школярів регбі-5. Мета: обґрунтувати основні аспекти впровадження регбі-5 в програму підготовки учнів середньої школи з фізичного виховання з використанням інформаційних технологій. Методи: теоретичний аналіз та узагальнення літературних джерел; педагогічне спостереження; педагогічний експеримент; анкетування; методи математичної статистики. Результати: у дослідженні представлений інформаційно-методичний та навчальний матеріал підготовки до уроків з регбі-5; розроблені комплекси методичного забезпечення, конспекти уроків з регбі-5; розкриті основні методи навчання технічним елементам з регбі-5; доведено необхідність виконання самостійних та домашніх завдань для закріплення навичок гри в регбі-5 та розвитку загальної фізичної культури учнів. Висновки: встановлено, що регбі-5 є безконтактною адаптованою моделлю гри для дітей, що дає можливість рекомендувати спортивну гру регбі-5 до включення в шкільну програму; виявлено комплекс інформаційного забезпечення та комп’ютерних програм для оптимізації процесу впровадження регбі-5 у шкільну програму з фізичного виховання; за результатами анкетування виявлено, що 74% опитаних оцінили регбі-5 на високі бали.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).