Методика аналізу обробки статистичних даних матчів з тенісу настільного засобами електронних таблиць Excel
Анотація
Мета: розробити підхід для детального аналізу ефективності ігрової діяльності спортсменів у тенісі настільному на основі комп’ютерних технологій і бази даних. Методи дослідження: аналіз даних наукової та методичної літератури, системний підхід, педагогічне спостереження. Результати: для аналізу результативності гравців результати ігрових партій необхідно заносити в двомірну таблицю. У стовпцях цієї таблиці зазначають кілька груп критеріїв оцінки дій гравця такі як: технічні елементи гри в теніс настільний; зона влучення м'яча на столі; позиція гравця при виконання технічних елементів; помилки; рахунок в партії. Серед технічних елементів аналізуються наступні техніко-тактичні дії гравця: подача (плоска, підрізана, бічна), зрізка, накат, топ-спин, блок, удар, скидка, контртоп-спин. У свою чергу відзначається, цей елемент зіграний праворуч або ліворуч. Зона влучення м'яча враховує всі можливі зони на тенісному столі. Зони влучення м'яча на столі діляться по ширині і глибині. Наступний показник в таблиці вказує на позицію гравця щодо столу в момент здійснення удару. Група помилок розкриває причину помилки, якої припустився гравець, а також характер помилки. За підсумками проведеної гри для кожного з виконаних елементів автоматично програмою підраховуються коефіцієнти (коефіцієнт браку, коефіцієнт надійності, коефіцієнт ефективності, коефіцієнт обсягу технічного прийому). Розроблена програма дає можливість візуалізації статистичних результатів у вигляді графіків і діаграм, які вибудовуються по кожному з гравців. Висновки. Розроблена методика аналізу обробки статистичних даних матчів з тенісу настільного в програмі "Excel є загальнодоступною і може використовуватися у практичній діяльності тренерів з метою підвищення ефективності тренувального і змагального процесів.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).