ДИЗАЙН ТА ЕЛЕМЕНТИ ВХІДНИХ ГРУП ВБУДОВАНИХ У ЖИТЛОВІ БУДИНКИ ПІДПРИЄМСТВ ОБСЛУГОВУВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2018.148260Ключові слова:
Дизайн, композиція, вхідна група, вбудоване підприємствоАнотація
Мета роботи – охарактеризувати особливості композиції, дизайнерського рішення та основних елементів вхідних груп вбудованих у житлові будинки підприємств обслуговування. Методологія. Для характеристики елементів композиції та дизайнерського вирішення підприємств обслуговування використовувалися загальнонаукові методи (зокрема, формування класифікації) та структурно-функціональний аналіз з елементами мистецтвознавчого підходу. Наукова новизна дослідження полягає у розробці рекомендацій щодо особливостей композиції, дизайнерського рішення та основ-них елементів вхідних груп вбудованих у житлові будинки підприємств. Висновки. Перелік основних елементів вхідних груп, а також їх дизайнерське вирішення може доповнюватися або зменшуватися з плином часу та відповідно до потреб людей. Він є орієнтовним, але більшість з елементів необхідні, тому відмовитися від них неможливо. Адже кожний елемент застосовується у формуванні вхідної групи невипадково, всі вони мають певну функцію, що виходить з потреб вбудованого підприємства обслуговування. Тому, проектуючи вхідну групу вбудованого підприємства, потрібно розуміти який елемент для чого потрібен і яку функцію він виконує. Основні правила облаштування вхідних груп вбудованих підприємств визначені спеціальними нормативно-проектувальними документами, які є обов’язковими.
Посилання
Боговая И. О. Ландшафтное искусство: учебник для вузов/ И. О. Боговая, Л. М. Фурсова. – М.: Аг-ропромиздат, 1988. – 223 с.
ДБН В.2.3-5. Сходи повинні дублюватися пандусами, а за необхідності – іншими засобами підйому та відповідати вимогам.
Довідник облаштування міста. Львівська міська рада. – Листопад 2011.
Кучерявий В. П. Озеленення населених місць: підручник / В. П. Кучерявий. – Львів : Світ, 2005. – 456 с.
НАПБ А.0.1.001-2004 Правила пожежної безпеки в Україні.
Нормы архитектурно-планировочных злементов жилых и общественных зданий с учетом использо-вания их инвалидами. Пособие по проектированию / Под ред. В.В.Куцевича. – К.: КиевЗНИИЗП, 1999.
Верещагіна П. М. Декоративне садівництво та квітникарство /Верещагіна П. М. – Миколаїв, 2014.
Програма забезпечення безперешкодного доступу інвалідів з обмеженими фізичними можливостя-ми до об'єктів житлового та громадського призначення / Постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня
р. № 653.
Технічна енциклопедія TechTrend. URL: http://techtrend.com.ua/index.php?newsid=20407.
Технологія та організація будівництв: Навчальний посібник. – Тернопіль, 2017. – 191 с.
Bogovaya I. (1988). Landscape art: a textbook for universities. M.: Agropromizdat [in Russian].
DBN B. 2.3-5. Ladders should be duplicated with ramps, and if necessary – by other means of lifting and meet the requirements [in Ukrainian].
Directory of the arrangement of the city. Lviv city council. November 2011 [in Ukrainian].
Kucheryavyy V. (2005). Planting of inhabited places: textbook. Lviv: World [in Ukrainian].
NAPB A.0.1.001-2004 Rules of fire safety in Ukraine [in Ukrainian].
Standards of architectural and planning elements of residential and public buildings, taking into account the use of their disabled. Manual for designing / Ed. V.V. Kutsevich. К., 1999 [in Russian].
Vereshchagina P. (2014). Decorative garden and apartment building. Mykolaiv [in Ukrainian].
Program for ensuring unimpeded access of disabled persons with disabilities to residential and public facili-ties / Resolution of the Cabinet of Ministers of Ukraine dated June 4, 2003 N. 653 [in Ukrainian].
Technical encyclopedia TechTrend. URL: http://techtrend.com.ua/index.php?newsid=20407 [in Ukrainian].
The technology and organization of the budivntsv. (2017). Ternopil[in Ukrainian].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.