СТВОРЕННЯ МУЗИЧНОГО ПРОДУКТУ ЗА ДОПОМОГОЮ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЗВУКОЗАПИСНИХ СИСТЕМ (на прикладі роботи вокального ансамблю "Duke Time")
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2017.148962Ключові слова:
"Duke Time", інноваційні музичні технології, системи звукозапису, музичний продукт, комп’ютерні музичні програмиАнотація
Мета роботи. Стаття присвячена розкриттю процесів створення сучасних аранжувань за допомогою інноваційних технологічних систем на прикладі роботи українського музичного гурту "Duke Time". Відтворено основні позиції та норми процесу звукозапису, розглянуто загальні принципи використання звукозаписуючих компонентів та їх структурних складових у заснуванні нового звучання музичного продукту. Також показано, досвідом яких відомих зарубіжних колективів користувався у цьому напрямку популярний вітчизняний ансамбль. Методологія дослідження ґрунтується на дедукційному методі та порівняльному аналізі. Наукова новизна роботи полягає у дослідженні аранжувань музичних творів "Duke Time" як у сфері концертної діяльності, так і у процесі студійного звукозапису. За допомогою порівняльного методу, проведено паралель між американським колективом "Naturally 7" та українським гуртом. Одним із перших в Україні, хто спромігся надати яскравий приклад точного та якісного використання звукозаписуючих програм та компонентів, став гурт "Duke Time". Своїми ускладненими вимогами до якості музичного продукту, вищим ступенем володіння своїм голосом та завдяки професійній діяльності звукорежисера, використанню студійного обладнання колектив продемонстрував відтворення багатьох кавер-версій відомих музичних композицій та створення власних. Висновки. Проаналізувавши основні позиції звукозаписуючого обладнання у специфіці концертного та студійного використання, можемо стверджувати, що гурт "DukeTime" є провідним в Україні, який спромігся застосувати усі позиції технологічного процесу звукозапису, розглянувши загальні принципи роботи звукозаписуючих компонентів на прикладі американського колективу "Naturally 7". В Україні ця тенденція починає тільки-но набирати оберти. Учасники гурту разом із звукорежисерською командою на прикладах роботи іноземних студійних компаній виокремлювали загальні позиції щодо зведення доробку власного музичного матеріалу. Це дає можливість гурту "DukeTime" створювати якісні за аранжуванням і звуковою обробкою композиції, які можуть витримати конкуренцію на міжнародному рівні серед інших подібних колективів.
Посилання
Русский орфографический словарь / Лопатин В. В. (Отв. ред.). - Институт русского языка им. В. В. Вино-градова, 2005.
Петренко О. М. Музичне реноме Миколаївщини в світовому культурному просторі/ О. М. Петренко // Тези доповідей Всеукраїнської науково-методичної конференції "Миколаївщина і Північне Причорномор'я: історія і сучасність. До 95-ї річниці створення Національного університету кораблебудування імені Адмірала Макарова" (2 - 3 жовтня 2015 року). - Миколаїв : "Миколаїв-НУК". - 2015. - №1. - С. 36-38.
Группа DukeTime и ее солисты [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.sarafan.od.ua/ news/237-solisty-gruppy-duketime.html.
Офіційний сайт гурту "Duke Time" [Електронний ресурс]. - 2011. - Режим доступу: http://www.duketime.com/.
Экспериментируем с созданием звука и музыки [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://corpuscul.net/sintez-i-obrabotka-zvuka/obrabotka-zvuka/drugie-preobrazovaniya/.
DukeTime: Мы хотим дарить свою музыку всем! [Електронний ресурс] // Сарафан. - Режим доступу: http://www.sarafan.od.ua/magazine/interview/210-duketime.html.
Lopatin, V. V. (2005). Russian spelling dictionary. Institute of Russian language V. V. Vinogradova [in Russian].
Petrenko, O. M. (2015) Musical Mykolayiv reputation in the global cultural space. Proceedings of the All¬Ukrainian scientific and technical conference "Mykolayiv and the Black Sea: history and modernity. By the 95th anniversary of the Admiral Makarov National University of Shipbuilding". (pp. 36-38). Mykolayiv: "Mykolayiv, NUK" [in Ukrainian].
DukeTime Group and its soloists. Retrieved from http://www.sarafan.od.ua/news/237-solisty-gruppy- duketime.html [in Ukrainian].
The official website of the band "Duke Time". Retrieved from http://www.duketime.com/ [in Ukrainian].
By experimenting with the creation of sound and music. Retrieved from http://corpuscul.net/sintez-i- obrabotka-zvuka/obrabotka-zvuka/drugie-preobrazovaniya/ [in Russian].
DukeTime: We want to give all your music! Retrieved from http://www.sarafan.od.ua/magazine/ interview/210 -duketime. html [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.