НОВА СТИЛІСТИКА В МИСТЕЦТВІ ХОРЕОГРАФІЇ: початок ХХ століття
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2017.148981Ключові слова:
стилістика руху, мистецтво танцю, модерн, хореографіяАнотація
Мета дослідження - визначити передумови виникнення нової стилістики руху, яка концептуально вплинула на формування нового виду мистецтва танцю початку ХХ століття. Методологія дослідження базується на застосуванні історико-аналітичного методу (для окреслення загальносвітових процесів, які визначили найбільш значущі досягнення у культурі кінця ХІХ ст. та докорінно вплинули на розвиток подій на початку ХХ ст.), культурологічно-теоретичного (для означення загальнокультурних течій мистецтва на стику століть), структурно- стилістичного (для дослідження особливостей танцю модерн як нової стилістики руху). Наукова новизна полягає у визначенні історичних передумов виникнення нової стилістики руху в мистецтві танцю. Висновки. На початку ХХ століття завдяки активному розвитку капіталізму, індустріалізації та гуманізації суспільства відбуваються зрушення в галузі культури, формуються нові погляди на мистецтво та його втілення у життя. Цивілізаційний розвиток людства змінює парадигму його духовного та культурно-мистецького життя. Виникають нові мистецькі течії - модерн і експресіонізм, які вплинули на розвиток і трансформацію мистецтва танцю та формування нової стилістики руху в хореографічному мистецтві.
Посилання
Никитин В. Модерн-джаз танец: история, методика, практика /Никитин В. - М: ГИТИС, 2000. - 438 с.
Станішевський Ю. Експерименти модерн-балету / Юрій Станішевський // Музика. - 2008. - № 1. - C. 19.
Станішевський Ю. О. Балет /Ю. О. Станішевський //Енциклопедія сучасної України / Координаційне бюро Енциклопедії сучасної України Нац. акад. наук України. - К., 2003. - ТЧ.2: Б - Біо. -С.145-148.
Художественная гимнастика : учеб. пособ. / под ред. Т. С. Лисицкой. - М. : ФиС, 1982. - 232 с.: ил.
Чернышова-Мельник Н.Д. Дягилев: Опередивший время / Наталья Чернышова-Мельник. - М.: Мо¬лодая гвардія, 2011. - 475[5] с.:ил.
Шалапа С. В.Теорія і методика викладання спортивного танцю : підручник / Шалапа С. В. - К. : НАКККіМ, 2015. - 396 с.
Шереметьевская Н. В. Танец на эстраде / Шереметьевская Н. В. - М.: Искусство, 1985. - 416 с., ил.
Эбер Ж. Физическое воспитание по естественному методу; перевод с фр. Фани Риммер; под. ред. д-ра Н.Д.Королёва /Эбер Ж.- Издание Ленинградского Губернского Совета Профессиональных Союзов, 1925. - 178 с.
Nikitin V. Yu. (2000) Modem jazz dance: History. Methods. Practice. M.: Izd-vo "GITIS" [in Russian].
Stanishevsky, Y. (2008). Experiments of modern ballet. Music, 1, 19 [in Ukrainian].
Stamshevskiy Yu. O. (2003) Modem Encyclopedia of Ukraine / Coordination Bureau Encyclopedia of Contemporary Ukraine [in Ukrainian].
Lisitskoy T. S. (1982) Rhythmic gymnastics. M. : FiS [in Russian].
Chernyshova-Melnik N.D.(2011) Dyahylev: Ahead of its time. M.: Molodaya gva^ya [in Russian].
Shalapa S. V. (2015) Theory and methodology of sport dance training: Manual. K. : NAKKKiM [in Ukrainian].
Sheremetevskaya N. V. (1985) Variety dance. M.: Art [in Russian].
Eber Zh. (1925) Natural methods of physical education. Edition Lenynhradskiy Provincial Council of Professional Unions [in Russian].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.