ЕСТЕТИКО-ПСИХОЛОГІЧНА РОЛЬ КОЛЬОРУ В ДИЗАЙНІ ВХІДНИХ ГРУП ВБУДОВАНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТОРГІВЛІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2019.180802Ключові слова:
колір, дизайн, вбудовані підприємства торгівлі, психоемоційні проблеми, естетично-художні потребиАнотація
Мета статті – проаналізувати естетично-психологічну роль кольору в облаштуванні вхідних груп вбу- дованих підприємств торгівлі. Методологія дослідження. Використано загальнонаукові методи аналізу, синте- зу, описовості тощо. Крім того, низка методів інтегрована з психологічного, мистецтвознавчого підходів з використанням функціонального аналізу. Наукова новизна полягає в обґрунтуванні важливості кольору і світла як компонентів вирішення організації міського простору та його забудови. Висновки. Світло і колір нероздільні в реакції людини на навколишній світ, адже вони впливають на візуальне сприйняття простору. У свою чергу, це позначається ще й на психічно-емоційному стані людей. Таку здатність кольору можна назвати своєрідною «кольоротерапією». Отже, розуміння ролі світла, кольорів, а також особливості їх взаємодії є осно- воположними для архітектури як мистецтва формування та організації простору, а також у плануванні забу- дови має стояти чи не на першому місці у сучасному місті. Вирішення проблеми колористики та освітлення повинно бути підпорядкованим всім завданням, які реалізуються у процесі облаштування вхідних груп вбудо- ваних підприємств торгівлі.
Посилання
Абызов В.А. Перспективные направлення проектирования учреждений обслуживания,размещаемых в нижних зтажах жилых домов // Перспективные направления проектирования общественных зданий». Киев: КиевЗНИЭП, 1987. С. 15-19.
Алексеев С. С. Цвет и освещение. Общие проблемы / Очерки теории архитектурной композиции. Москва, 1960.
Гайдученя A.А., Абызов В.А., Комарова М.М., Малин В.В. Проектирование торговых предприятий. Київ: Будівельник, 1986. 135 с.
Олійник О. П. та ін. Основи дизайну інтер‘єру : навч. посіб. Київ: НАУ, 2011. 228 с.
Степанов Г. Композиционные проблемы синтеза искусств Л. : Художник РСФСР, 1984. 320 с.
Стригалев А. А. Архитектурная полихромия в условиях типизации и стандартизации строительства
// Вопросы теории архитектурной композиции. 1958. Вып. 3. С. 97-111.
Цветотерапия. Арт-терапия. URL: http://filyaeva.com/cvetotherapy.aspx (дата звернення: січень 2019)
Light & Colour Centre. URL: https://www.ntnu.edu/iat/lightandcolour (дата зверення: січень 2019)
Abyzov V.A. Perspective directions of designing the service institutions located in the lower floors of residential houses. Perspective directions for designing public buildings ‖. Kyiv: KyivZNIEP, 1987, 15-19. [in Russian]
Alekseev S.S. (1960). Color and lighting. Common problems. Essays on the theory of architectural composition. Moscow [in Russian]
Gaiduchenya, A.A., Abyzov, V.A., Komarova, M.M., Malin, V.V. (1986). Design of trade enterprises. Kyiv: Budivelnik [in Ukrainian]
Olin P. O. (2011). Basic to the design of the interior: forever. posib. Kyiv: NAU [in Ukrainian].
Stepanov G. (1984) Compositional problems of the synthesis of arts. L.: Artist of the RSFSR [in Russian]
Strigalev A.A. Architectural polychromy under conditions of typification and standardization of construction. Questions of the theory of architectural composition. 1958, 3, 97-111. [in Russian]
Color therapy. Art therapy. URL: http://filyaeva.com/cvetotherapy.aspx [in Russian]
Light & Color Center. URL: https://www.ntnu.edu/iat/lightandcolour. [in English]
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.