КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ ВИМІРИ ПРОЕКТИВНОГО МОДЕЛЮВАННЯ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2020.221319Ключові слова:
культурологічний підхід, мистецтво, освітня парадигма, модернізація, проектування.Анотація
Мета статті полягає в обґрунтуванні культурологічного спрямування як основи модернізованого розвитку мистецької освіти. Методологія дослідження ґрунтується на культурологічному, системному, компаративно-аналітичному підходах. Наукову новизну зумовлено визначенням провідних тенденцій удосконалення мистецької освіти в контексті сучасних вимог, що може створити підґрунтя для розробки нових навчальних програм, підручників, методичних рекомендацій. Висновки. Домінантними напрямами розвитку мистецької освіти на культурологічних засадах визначено: прагнення до культурного універсуму як характерної ознаки глобалізаційної епохи, актуалізацію акмеологічних та гедоністичних орієнтирів змісту і організації навчального процесу, забезпечення національної основи художнього становлення особистості, формування художньо-інформаційної культури учнівської молоді. Необхідність і достатність виявлених тенденцій зумовлено врахуванням об’єктивних соціокультурних засад розвитку мистецтва та впровадженням суб’єктно-персоналізованих підходів до культурологічного розвитку особистості.Посилання
Bibler B. C. (1991). From science to the logic of culture. Moscow [in Russian]
Gutman S.A. (2004). Education in the information society. SPb. (рр.35-36) [in Russian]
Zapesotsky A.S. (2003). Education: Philosophy, Cultural Studies, Politics. Moscow (р.420) [in Russian]
Khutorskoy A.V. (2005). The philosophy of Russian cosmism as an axiological basis of national education. Moscow: NTA «APFN» Vol. II, (pp. 142-152) [in Russian]
Shulgina V.D. (2007). Essays on the History of Musical Culture: A Source Study. Kyiv [in Ukrainian]
Castells M. (2009). Communication power. Oxford Univ. Press (р.123) [in English]
Goldstein Th. R. (2009). Psychology of Aesthetics Creativity and the Arts. Vol. 3 (1). (рр.6-9) [in English]
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.