СЕМІОТИЧНІ ДОМІНАНТИ ІНІЦІАЦІЙНОЇ ТІЛЕСНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2020.221329Ключові слова:
людина, ініціаційна тілесність, знак, символ, волосся, зачіска, маска.Анотація
Мета статті – дослідження семіотичних домінантів тілесності в ініціаційних практиках, обумовленими як зовнішніми, так й внутрішніми репрезентаціями людського буття. Методологія дослідження ґрунтується на використанні психоаналітичного, структурно-семіотичного, філософсько-антропологічного й культурно-історичного методів. Наукова новизна. Застосування структурно-семіотичного підходу дозволяє реконструювати символічну систему тілесності як текст, що має внутрішню структуру, і запропонувати способи дешифрування цього тексту. Розглядаються семіотичні домінанти ініціаційної тілесності на прикладі волосся, зачіски, маски й різних маніпуляцій з тілом, наведені характеристики їх наповнення. Висновки. Приклади семіотичних домінант ініціаційної тілесності доводять, що ініціація репрезентується крізь призму семіотичного процесу. Ініціаційна тілесність є знаком, а контекстом і умовами її вираження – ініціація.Посилання
Vojevodin, O. P. (2013). Man. Society. Culture. Culture of Ukraine, 43, 81–88 [in Ukrainian].
Gaznyuk, L. M. (2016). Personal, generic, and universal in the somatic being of man. Scientific Sheets, № 24 (245), 28, 149–152 [in Russian].
Dili, Dzh. (2000). Basics of Semiotics. Lviv: Arsenal [in Ukrainian].
Kazakov, Ye. F. (2013). The soul of primitive man. Vestnik of the Kemerovo State University, № 4 (56), 197–201 [in Russian].
Levi-Stros, K. (2000). The Way of the Masks. Moscow: Respublika [in Russian].
Lotman, Yu. M. (1992). Culture and Explosion. Moscow: Gnosis [in Russian].
Petrov, M. K. (2004). Language, sign, culture. Moscow: Editorial URSS [in Russian].
Science of Spirit. Embodied Philosophy. URL: http://www.perthnow.com.au/travel/virtual-tourism-takes-off/story-e6frg3tu1111113851697.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.