СИНТЕЗ ЕПАТАЖУ ТА МІНІМАЛІЗМУ В СУЧАСНИХ КОЛЕКЦІЯХ ЕКО-ОДЯГУ
Анотація
Мета. Дослідження передбачає висвітлення поняття епатажу і мінімалізму та їх поєднання у сфері моди, виявлення екологічного дизайну в контексті модних інновацій, аналіз еко-стилю у колекціях сучасних дизайнерів та обґрунтування першоджерела у створенні епатажної колекції еко-одягу. Методологія дослідження полягає у систематизації, класифікації та угрупуванні матеріалів на різних етапах проектування. За основу методологічних принципів створення модного образу взято порівняльний аналіз, літературно-аналітичний та асоціативний методи. Наукова новизна. Дослідження дає можливість визначити нові потреби молоді відповідно до сучасних іннова- ційних та екологічних настроїв індустрії модного одягу, які постійно підкреслювали б відсутність диктату моди і право кожного на власну індивідуальність і самовираження, вибір унікального стилю, що є характерним для син- тезу епатажу та мінімалізму в сучасних колекціях еко-одягу. Висновки. Особливого значення для сучасної люди- ни набуває одяг, який підкреслює її індивідуальність, неперевершеність та неординарність, виділяє серед інших, що потребує створення колекцій епатажного одягу. Однак для особливого підходу, пов'язаного з відхиленням від рамок сучасних традиційних стилів, дизайнери поєднують його з іншими стилями, серед яких часто зустрічається мінімалізм. Професійна діяльність в таких колекціях часто передбачає спосіб самовираження, можливості завжди пояснити, що саме стоїть за створенням колекції. Синтез епатажу та мінімалізму в сучасних колекціях неможли- вий без екологічного аспекту і еко-стилю, що є затребуваним у сучасному суспільстві. Задля цього необхідним є аналіз основних етапів розвитку дизайну епатажних колекцій з елементами мінімалізму, що передбачає створення епатажного еко-одягу як окремого напряму в дизайні у період глобалізаційних процесів екологізації суспільного життя, а також кардинальних змін стандартів людського життя, зокрема в одязі.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.