ВПЛИВ ПРОФЕСІЙНО-ПРИКЛАДНОЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ НА РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ ЯКОСТЕЙ ХОРЕОГРАФА
Анотація
Мета статті – розкрити специфіку впливу професійно-прикладної фізичної підготовки на розвиток технічних якостей хореографа. Методологія дослідження полягає в застосуванні аналізу та узагальнення науково-методичної літератури, педагогічних спостережень, а також методів кореляційного й факторного аналізу. Наукова новизна. Запропонована дефініція професійно-прикладної фізичної підготовки хореографів. Визначені професійні вимоги до неї, враховуючи контекст творчо-образних напрямків, з-поміж яких слід зазначити важливість кінестетичного багажу, який працює в режимі регулювання та контролю виконання, м’язоворухові, тактильні й органічні відчуття внутрішніх станів, моторні дії й реакції тощо. Висновки. Наголошено, що ключовою технічною якістю хореографа, як пріоритетного завдання його професійно-прикладної фізичної підготовки, є контрастність і виразність пластичної рухової дії, формування якої залежить від доцільності й правильності розвитку інших фізичних якостей, серед яких гнучкість, спритність, витривалість, швидкість, сила й координація. Доведено, що одним із найефективніших інструментів професійно-орієнтованої фізичної підготовки танцівників і майбутніх викладачів хореографії на сучасному етапі є поєднання хореографічного тренажу зі спеціальними гімнастичними вправами (балетною гімнастикою).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.