КОМПОЗИЦІЯ ОБКЛАДИНКИ ЖУРНАЛЬНОГО ВИДАННЯ: ТИПОЛОГІЧНО-ЖАНРОВИЙ АСПЕКТ
Анотація
Мета роботи полягає у вивченні та порівняльному аналізі обкладинок тематичних журналів з використанням жанрової специфіки періодичного видання щодо формування композиції зовнішньої форми видавничої продукції. Методологія дослідження полягає у комплексному аналізі обкладинки журнального видання як джерело візуалізації жанрова приналежності видавничої продукції та принципи використання різних елементів під час створення композиції обкладинки. Наукова новизна. Полягає у розкритті поєднання під час формування обкладинки журнального видання стійкості композиції, тобто створення стандартної схеми та врахування тематико-жанрової специфіки видавничої продукції. Висновки. Таким чином, обкладинка журнального видання – це є відповідність зовнішньої форми журналу до організованого змісту, формату, жанру та індивідуальних особливостей видання. Важливим елементом є макет номера, який точно показує розміщення текстів та ілюстрацій, заголовків, рубрик тощо. Верстка сприяє вираженню ідеї за допомогою технічних і художніх засобів. Композиційні елементи демонструють особливості мови дизайну обкладинки періодичного видання. Графічні ознаки шрифтових елементів впливають на художній образ видавничого продукту, шрифт пов’язують з іншими елементами (зображальними, декоративними). Отже, специфіка декоративних елементів полягає не тільки у наданні елементам журналу потрібних акцентів, виділенні, відокремленні матеріалів, а й у систематизації концепції обкладинки видання. Отже, варто враховувати особливості жанрової композиції періодичного видання, що дасть можливість споживачеві отримати інформацію про видавничий продукт.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.