ТВОРЧІ СПІЛКИ У ПРОЦЕСІ КУЛЬТУРОТВОРЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2021.238540Анотація
Метою роботи є здійснення аналізу фактологічно-практичного досвіду діяльності творчих спілок України у контексті культуротворення громадянського суспільства. Методологія дослідження. Загальнонаукові методи аналізу, синтезу, узагальнення, індукції, дедукції дозволяють представити матеріал в їх культурно-історичній цілісності, окреслити особливості функціонування творчих спілок та простежити їх вплив на розвиток громадянського суспільства. Дослідження культуротворчого модусу базується на використанні феноменологічного методу. Наукова новизна полягає у виокремленні культуротворчого аспекту діяльності творчих спілок щодо розвитку громадянського суспільства. Практичне значення. Дослідження може бути використане творчими спілками при плануванні, реалізації культурно-мистецьких проєктів, розробці тематичних науково-методичних матеріалів, а також при читанні дисциплін культурологічного спрямування у вищих навчальних закладах. Висновки. Фактологічно-практичний матеріал щодо діяльності творчих спілок в Україні існує у розрізненому, не систематизованому порядку. Творчі спілки в основі своєї діяльності заряджені на культуротворчий підхід до пошуку та здійснення сучасних проєктів, що здебільшого мають кластерний характер. Культуротворчий модус креативних проєктів, що поєднує в собі зміст і форму з їх естетико-художнім відтворенням дійсності, ціннісно-смисловими домінантами, новаторськими відкриттями, самобутністю, є визначальним у питанні розвитку громадянського суспільства.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.