Вплив української вишивки на моду 60-х років ХХ століття
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.2.2021.249240Анотація
Мета дослідження полягає у висвітленні недостатньо дослідженої проблеми у вітчизняній науці, що пов’язана з виробництвом модного одягу і застосуванням традиційної української вишивки в 60-х роках ХХ ст. Методологія ґрунтується на принципах історичного, мистецтвознавчого, культурологічного аналізу й методах систематизації фактологічного матеріалу і типологічного аналізу. Розкривається особистий внесок дизайнерів-модельєрів у піднесенні художньої вишивки в 60-х роках ХХ ст. Наукова новизна полягає в розкритті історичних джерел, артефактів, що засвідчують наявність орнаментальних вишитих елементів у декоруванні українського жіночого одягу зазначеного періоду. Із цеховими, артільними та промисловими виробництвами пов’язано виготовлення одягу з вишивкою, на території України. Проаналізовано стан української вишивки із застосовуванням сучасних модних тенденцій в одязі 60-х років ХХ ст. Висновки. Провівши дослідження модних тенденцій українського вбрання 60-х років ХХ ст. та узагальнюючи мистецтво його виробництва можемо відзначати наступне: виготовлення композиційно завершених колекцій тогочасного одягу, що розроблявся завдяки зусиллям творчих об’єднань Будинків мод, легкої та місцевої промисловості з урахуванням національних українських традицій, відбувалося для забезпечення попиту зростаючого населення, та його культурного виховання. Здійснення та реалізація вишуканих майстерних, тематичних задумів координувало і скеровувало діяльність швейних, текстильних, трикотажних виробництв. Особливу і велику увагу до моди минулих часів ХХ століття привертав національний костюм та його стилізовані елементи з традиційними мотивами української вишивки.
Ключові слова: вишивка, одяг, технологія, промисловість, художники-модельєри.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.