Різноманітність новітніх форм сміхової культури в медійному просторі України
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.2.2022.270538Анотація
Мета роботи – визначити нові концептуальні задуми реалізації сучасних форм сміхової культури в медійному просторі України. Методологія дослідження полягає в застосуванні емпіричного, праксеологічного, функціонального методів та методу моделювання, що дає змогу дослідити сучасний стан сміхової культури в медійному просторі, охарактеризувати різноманітні форми сміхової культури й узагальнити наслідки їх впливу на свідомість суспільства, визначити й структурувати характерні особливості цих форм та ефективність їх подальшої реалізації в культурно-мистецькій діяльності. Наукова новизна статті полягає в дослідженні новітніх форм сміхової культури як інформативних носіїв та в послідовній структуризації характерних й істотних ознак різновидів сміхової культури, їх вплив на реципієнта через інформаційний простір. Висновки. Агресивне вторгнення рф в Україну підкреслило вагомість сміхової культури українців, що виявляється через сатиру, сарказм, іронію та, безперечно, гумор, які є своєрідною зброєю проти окупанта та мають потужну візуальну інформативну силу. Важливо правильно сприймати гумористичні форми, адже вони здатні як викликати позитивні емоції, так і негативно впливати на маси й стати інструментом маніпуляції в суспільстві. Нині відбуваються певні метаморфози, коли народний і політичний гумор трансформуються та набувають воєнної тематики. Нинішні життєві реалії спонукають мистецькі інституції розвивати нові форми національної сміхової культури, розробляти нові концептуальні рішення її різновидів, основою яких є невичерпний гумор українців. Він є культурним щитом, тим форматом спілкування, який має могутній вплив на свідомість суспільства, завжди гостро й креативно реагує на виклики сьогодення і зумовлює особливе світосприйняття крізь призму сміхової культури.
Ключові слова: сміхова культура, медіапростір, гумор, сатира, стендап, пародія, мем.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.