СТАНОВЛЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ КОМП’ЮТЕРНОГО ДИЗАЙНУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.2.2023.293846Анотація
Мета статті – дослідити еволюцію комп’ютерного дизайну і вплив його розвитку на мистецтво і дизайн. Методологія дослідження полягає в застосуванні конкретного історичного методу для аналізу впливу розвитку комп’ютерного дизайну на створення нових технологій, методів в дизайні, а також використання методу порівняльного аналізу та історико-культурного підходу, який допоможе виявити основні тенденції в комп’ютерному дизайні. Наукова новизна полягає в тому, що вперше системно надано періодизацію становлення і розвитку комп’ютерного дизайну. В дослідженні показано як комп’ютерний дизайн впливає на створення нових інноваційних підходів в стильовому і образному зображенні дійсності. Висновки. Доведено, що комп’ютерний дизайн надав нові можливості і технології в мистецтві і дизайні та визначив необхідність переосмислення створення стилю і візуального образу. У статті, завдяки аналізу праць показано тенденції становлення і розвитку комп’ютерного дизайну та перспективи цього напрямку. Виявлено, що комп’ютерному дизайну властиві певні особливості, а саме: візуалізація інформації, призначеної для масового поширення, а також створення для неї графічних елементів. З’ясовано, що еволюцію комп’ютерного дизайну можна прослідкувати в межах запропонованої нами періодизації, хронології подій, а саме: від перших експериментів з малювання на комп’ютері і перших цифрових фотографій (1950-і рр.) до означення перспектив розвитку комп’ютерного дизайну (2000-і рр.). Дослідження засновано на фундаментальному вивченні літератури і її ретельному аналізі, підкреслено важливість становлення і перспективи комп’ютерного дизайну в аспекті розвитку мистецтва.
Ключові слова: комп’ютерний дизайн, комп’ютерні технології, стиль, образ, візуалізація.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.