Мистецтво хореографії як засіб інтеграції студентської молоді до європростору
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.2.2021.249228Анотація
Мета статті – обґрунтувати питання інтеграції студентської молоді до європростору засобами хореографічного мистецтва Актуалізовано мистецтво хореографії на сучасному етапі культуротворення. Відтак засвоєння мистецтва та його інтеграція в європростір – важлива запорука розвитку і взаємодії людської цивілізації. Методологія дослідження ґрунтується на синтезі загальнонаукових методів інтегрованих з культурно-історичним підходом. Взаємодіючи з сучасними вимогами і потребами соціуму, мистецтво танцю впливає на суспільні відносини, економічний устрій, політичні, етнічні і національні стосунки. Мистецтво вносить корективи у духовну композицію суспільства, служить передумовою стабілізації всіх сторін суспільного буття і тим самим забезпечує відповідну рівновагу історико-культурної формації. Наукова новизна дослідження полягає в спробі актуалізувати мистецтво хореографії на сучасному етапі культуротворення. Зростаючий інтерес молоді до мистецтва танцю народжує закономірне стремління максимально використати резерви пластичної мови тіла, демонструючи зацікавленість власного художнього світобачення та набуті компетентності в освітньому просторі. Висновки. Хореографічне мистецтво неможливо уявити без численних фестивалів та конкурсів. Вони відбуваються на світовій арені і презентують широку палітру напрямів та стилів. Фестивальний рух у сфері спортивно-бальної хореографії є самим популярним і масовим. Танцювальні фестивалі і конкурси відіграють соціальну, культурну, мистецьку функції, про що свідчать наукові дослідження. Мистецтво хореографії є соціально значущою цінністю і представляє собою наповнене почуттями естетичне відтворення знань, умінь та компетентностей.
Ключові слова: хореографія, мистецтво, інтеграція, студентська молодь, єврoпростір.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.